Pazar , Nisan 18 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Uluçay, Kamu-Sen Kadın Ve Çocuk Hakları Komitesi’nden Bir Heyeti Kabul Etti

Uluçay, Kamu-Sen Kadın Ve Çocuk Hakları Komitesi’nden Bir Heyeti Kabul Etti

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu Sen) Kadın ve Çocuk hakları Komitesi üyelerinden oluşan bir heyeti kabul etti.

Meclis Şeref  Salonu’nda gerçekleşen kabulde konuşan Komite Başkanı Ayşe Özdemirağ,  yüzlerce kadının hakları uğruna canlarını feda ettikleri bir olayın yıl dönümünde kendilerinin de onlardan ışık aldığını söyledi.

21 Haziran 2019’da Cenevre’de Uluslararası Çalışma Örgütü tarafından “Ulusal Eylem” olarak ILO sözleşmesi niteliğinde yayınlanan sözleşmenin Cumhuriyet Meclisi’nde  ele alınmasını istediklerini dile getiren Özdemirağ, bu sözleşmenin “Çalışma hayatında şiddetin, istismarın ve tacizin ortadan kaldırılmasıyla” ilgili olduğunu söyledi.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay da konuşmasında, 8 Mart gibi anlamlı bir günde konuyu Komitenin Meclis’in gündeme getirmesinin güne ayrı bir önem kattığını vurguladı ve Komite üyelerine teşekkür etti.

Meclisin  konuyla ilgili yeni karar ve uygulamaların yasallaşması amacıyla her zaman çalışmalar yaptığını dile getiren Uluçay,  zaman zaman bunları hayata geçirmek zaman alsa da son zamanlarda önemli mesafeler kat ettiklerini söyledi.

Meclis’te görev yapan Milletvekillerinin konuyla ilgili duyarlılıklarının çok yüksek olduğunu vurgulayan Uluçay, “İnanıyorum ki, Cenevre’de imzalanan bu sözleşmenin yasal prosedürü en kısa zamanda ele alınacaktır” dedi. Uluçay, Komite üyelerine konunun takipçisi olacağını söyleyerek çalışmalarında başarılar diledi.

 

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir