Pazartesi , Eylül 28 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Uluçay, Uluslararası Gazimağusa Sanat Festivali’ne Katılan 7 Ülkeden 24 Sanatçıyı Kabul Etti

Uluçay, Uluslararası Gazimağusa Sanat Festivali’ne Katılan 7 Ülkeden 24 Sanatçıyı Kabul Etti

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Gazimağusa Sanat Festivali’ne katılan sanatçıları kabul etti.

Meclis Mavi Salon’da yer alan kabulde konuşan Festivalin Küratörü Zühre Özkaraman, normal şartlarda 10 ülkeden sanatçı beklendiğini ancak koronavirüs tehdidi nedeniyle bazı ülkelerden hava ulaşımının durmasından dolayı bazı sanatçıların gelemediğini söyledi. 7 ülkeden 24 sanatçının festivalde yer aldığını ifade eden Özkaraman, amaçlarının ülkeyi tanıtarak güzel adımlar atmak olduğunu ifade etti.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay da konuşmasında konuk sanatçıların KKTC’de bulunuyor olmalarının ülke sanatçıları için de bir motive kaynağı olduğunu dile getirdi.

Ülkede yapılan etkinliklerin devamlılığı açısından festivalin iyi bir örnek teşkil ettiğine dikkati çeken Uluçay, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen dünyanın bütün güzelliklerini birlikte paylaşmak ve sergileyebilmek istediklerini söyledi.

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Meclis Başkan Yardımcısı Töre Azerbaycan’a Destek Mesajı Verdi

Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, yazılı açıklama yaparak Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırısını kınadı. Töre açıklamasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir