Çarşamba , Ekim 28 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / ABD’de Bir Eyalette Daha Acil Durum İlan Edildi

ABD’de Bir Eyalette Daha Acil Durum İlan Edildi

ABD’nin Virginia eyaletinde koronavirüs nedeniyle acil durum ilan edilirken, Maryland’de okullarda eğitime iki hafta süre ile ara verildi.

Virginia Valisi Ralph Northam, yaptığı basın toplantısında eyaletteki virüs vakalarının sayısının 17’yi bulduğunu belirterek acil durum ilan etti.

Kamu çalışanlarının Virginia dışına seyahatlerinin ve bazı konferansların iptal edildiğini belirten Northam, okulların tatil edilip edilmeyeceği tercihini ise eyalet içindeki yönetim birimlerine bıraktıklarını kaydetti.

5 Mart’ta Kovid-19 nedeniyle acil durum ilan edilen Maryland’in Valisi Larry Hogan, yaptığı basın toplantısında eyaletteki vaka sayısının 12’yi bulduğunu belirtti. Hogan, eyaletteki okulların pazartesiden itibaren 2 hafta süre ile tatil edildiğini duyurdu.

Açıklamada, Montessori okulu, hafta sonu okulu, spor merkezi, hamam ve merkezdeki diğer bütün etkinliklerin de ikinci bir açıklamaya kadar iptal edildiğinin altı çizildi. Yine merkezde yer alan DCA restoranın 18 Mart’a kadar kapalı olacağı kaydedildi.

 

 

KAYNAK: TRTHABER

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Pençe-Kaplan Operasyonunda Çok Sayıda Silah Ve Mühimmat Ele Geçirildi

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kaplan Operasyonu kapsamında, mağara ve sığınaklarda yapılan aramalarda çok sayıda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir