Pazartesi , Mart 1 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / İÇİŞLERİ BAKANLIĞI: “İLÇE EMNİYET KURULLARI VE BELEDİYELER GÖREVDE OLACAK”

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI: “İLÇE EMNİYET KURULLARI VE BELEDİYELER GÖREVDE OLACAK”

Lefkoşa, 14 Mart 20 (T.A.K): İçişleri Bakanlığı, dün gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısında alınan kararlar kapsamında İlçe Emniyet Kurullarının her ilçede kapalı olması gereken iş yerleri ile ilgili gerekli denetimleri yapmak üzere Kaymakamlık, Polis ve Belediye Zabıtalarının işbirliği içinde görevde olacağını bildirdi.
Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Bakanlar Kurulu kararı uyarınca kapalı olması gereken iş yerleri ile ilgili gerekli denetimler, İlçe Emniyet Kurullarınca yapılacaktır. Halkımız, Bakanlar Kurulu kararlarına uymayan iş yerleri hakkında ihbarda bulunmak için 7/24 esasına göre çalışacak olan ihbar hatlarına ulaşabilirler” denildi.

 

İhbar hatları şöyle:
İLÇE EMNİYET KURULU İHBAR HATLARI
Lefkoşa İlçe Emniyet Kurulu İhbar Hattı         : 0548 8637184
Gazimağusa İlçe Emniyet Kurulu İhbar Hattı : 0533 8690769
Girne İlçe Emniyet Kurulu İhbar Hattı             : 0548 8592901
Güzelyurt İlçe Emniyet Kurulu İhbar Hattı      : 0533 8710556
İskele İlçe Emniyet Kurulu İhbar Hattı             : 0542 8551179
Lefke İlçe Emniyet Kurulu İhbar Hattı              : 0542 8500207
Açıklamada, İlçe Emniyet Kurullarının dün gerçekleştirdiği toplantılarda her ilçede hijyen, dezenfekte çalışmalarının nasıl sürdürüleceği ve acil belediye hizmetlerinin (sağlık, temizlik, zabıta, salhane, defin, vidanjör ve benzeri acil hizmetler) aksamadan devam edebilmesi, sağlık ve hijyen tedbirlerinin genişletilebilmesi, ayrıca kamu sağlığı ön planda tutularak ilgili kurumlarla işbirliği yapılarak gerekli denetimlerin yapılabilmesi için her belediyenin kendi idari düzenlemesini yaparak sözkonusu görevleri yerine getireceği de vurgulandı.

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Maraş’a Ziyaretler Yeniden Başlayacak

Açıldığı günden beri başta Gazimağusa’nın, ardından ülkenin çehresini değiştiren Maraş yeniden kapılarını ziyarete açıyor. Pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir