Perşembe , Mayıs 28 2020
Ana Sayfa / Alt Manşet / Özersay: “Tüm İhtiyaçların Karşılanması İçin Uğraşıyoruz, Ailelerin İçi Rahat Olsun”

Özersay: “Tüm İhtiyaçların Karşılanması İçin Uğraşıyoruz, Ailelerin İçi Rahat Olsun”

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, bugün İngiltere’den charter uçakla gelen öğrencilerin, Dikmen’deki yurtta yaşanan sıkıntının ardından Alsancak’taki Riverside Otele yerleştirildiğini kaydederek, “Tüm ihtiyaçların karşılanması için uğraşıyoruz, ailelerin içi rahat olsun” dedi.

Özersay, bölgede gösterilen bazı tepkilerin hatırlatılması üzerine “kimse çocuklarımıza vebalı muamelesi yapamaz. Bunu kabul edemem” ifadesini kullandı.

Özersay, öğrencilerin odalara yerleştirilmesinin ardından Riverside Otel önünde ailelerin ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gelen öğrencilerden birinin karantinadan çıkarıldığı yönündeki haberlerin sorulması üzerine Özersay, “Bu iddiayı duydum ve çok üzüldüm. Çünkü benim bulunduğum ortamda sıcaklığı ve başka problemi olan bir kız çocuğumuzu ambulans alıp devlet hastanesine götürdü, şu anda ordadır.  Bir milletvekilinin kızı olması hasebiyle karantinadan çıkarıldığı iddia edildi.  Benim gözlerimin önünde sağlıkçılar ambulansa alıp hastaneye götürmek zorunda olduklarını söyledi. Sıcaklığı olan bir çocuğu ne yapacaktım? Ya hastanede tutacaklar ya buraya getirecekler. Testler pozitif çıkarsa gereğini yapacaklar” açıklamasını yaptı.

Sağlık Bakanlığı yetkilileri ve kaymakamın gerekli açıklamaları yaptığını ifade eden Özersay, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ne sağlık açısından ne de güvenlik açısından bir sorun vardır. Çocuklarımız aslında bu ülkede yaşayan birçok kişi ne kadar risk altındaysa o kadar risk altındadır. Bizim ailemizden başka insanlar da nasıl gerek yurtdışına çıktıkları, gerekse Güney’e geçtikleri için nasıl ki 14 gün karantina altına alındılar. Çocuklarımız için de aynı şey geçerlidir. Hiçbir daha fazla risk yoktur.”

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Cuma Ve Cumartesi Yer Yer Hafif Yağmur Bekleniyor

Meteoroloji Dairesi, Cuma ve Cumartesi yer yer hafif yağmur beklendiğini duyurdu.   Meteoroloji Dairesi’nin tahminlerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir