Cuma , Mayıs 29 2020
Ana Sayfa / Alt Manşet / 15 Köyde Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi!

15 Köyde Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi!

Bakanlar Kurulu, bugün saat 14.00 itibariyle, 7 gün süreyle, istisnai durumlara bağlı olarak, 15 köyde sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Yapılan açıklamada, kararın, köylerde başlayan genel virüs tarama çalışmasının daha etkili şekilde yapılması için alındığı bildirildi.

Sokağa çıkma yasağı kararının uygulanacağı bölgeler şöyle aktarıldı:

“Ziyamet, Yeşilköy, Balalan, Adaçay, Sipahi, Yenierenköy, Dipkarpaz, Gelincik, Derince, Boltaşlı, Taşlıca, Avtepe, Kuruova, Kaleburnu, Esenköy”

Açıklamada, yasağa uymayanlar hakkın cezai işlem uygulanacağı ifade edildi.

Bakanlar Kurulu imzasını taşıyan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu, Fasıl 156 Sokağa Çıkma Yasağı Yasası’nın 2’nci maddesinin kendisine verdiği yetkiyi kullanarak, Corona Virüsün (Covid-19) yayılmasını önlemek amacıyla, 27.3.2020 tarihi itibariyle Saat 14.00’den itibaren 7 gün süreyle aşağıda öngörülen istisnai durumlara bağlı olarak aşağıda belirtilen köylerde başlayan genel virüs tarama çalışmasının daha etkili şekilde yapılması için kısmi sokağa çıkma yasağı yerine sokağa çıkma yasağı ilan etti

1.Bakanlar Kurulu tarafından Corona Virüs (Covid-19) hakkında alınan tedbir kararları çerçevesinde, Ziyamet, Yeşilköy, Balalan, Adaçay, Sipahi, Yenierenköy, Dipkarpaz, Gelincik, Derince, Boltaşlı, Taşlıca, Avtepe, Kuruova, Kaleburnu, Esenköy köylerinde sadece çok acil sağlık ihtiyacı için İskele Kaymakamlığından izin almak kaydıyla evden çıkılabilecektir.

2.Tanımlanan bu köylerde tüm giriş çıkışlar polis kontrolünde olacak ve bu süreci yürütmek üzere Kemal Deniz Dana Başkanlığında, İskele Kaymakamı, Polis Müdürü veya Müdür Yardımcısından oluşan Karpaz Koordinasyon Komitesi kurulacaktır.

3.Bu sokağa çıkma yasağına uymayanlar hakkında yürürlükteki mevzuat çerçevesinde cezai kovuşturma yapılacaktır.”

KAYNAK: KIBRIS POSTASI

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Japonya’nın Gifu eyaletinde 5,2 büyüklüğünde deprem…

Japonya’nın Honşu Adası’ndaki Gifu eyaletinde 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi. Yerel saatle 19.05’te meydana …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir