Salı , Kasım 24 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Avrupa’da can kaybı 15 bini aştı

Avrupa’da can kaybı 15 bini aştı

Koronavirüs salgınının merkezi haline gelen Avrupa’da vaka sayısının 250 bini geride bıraktığı, can kaybının ise 15 bini aştığı bildirildi.

Fransa

Fransız hükümeti, sıtma tedavisinde uygulanan klorokinin koronavirüse karşı kullanılmasına izin verdi. İlacın ihracatı da yasakladı. Ülkede ayrıca başta Strasbourg kenti olmak üzere doğu bölgesindeki sağlık merkezlerinin kapasitesinin yetersiz kalması üzerine harekete geçildi. Hastaların başka bölgelere sevki için bir hızlı tren hastaneye dönüştürüldü. Fransa salgının başından bu yana en kötü günü yaşadı. Can kaybı sayısı son 24 saatte 365 artarak bin 696’ya yükseldi. Hayatını kaybedenler arasında 16 yaşında bir kız da var. Ülkede vaka sayısı 29 bini aştı.

İtalya

Avrupa’da salgının merkezi olan İtalya’da can kaybı 8 bin 215’e yükseldi. Vaka sayısı 80 bin 600’e dayandı. Koronavirüse yakalanan 38 yaşındaki bir İtalyan, hastalığın ağır seyrettiği uyarısında bulundu, “Ateşim en son 10 yıl önce yükselmişti.” dedi. Herhangi bir kronik rahatsızlığının olmadığını ve sigara içmediğini belirtti.

İspanya

Kıtada İtalya’dan sonra salgından en fazla etkilenen ülke İspanya. Ülkede can kaybı 4 bin 100’ü geçti. Vaka sayısı 56 binden fazla. Ülkede olağanüstü hal 11 Nisan’a kadar uzatıldı.

Almanya

43 binden fazla vakanın görüldüğü Almanya’da ise can kaybı görece düşük seyrediyor. Ülkede hayatını kaybedenlerin sayısı 262. Salgın nedeniyle 2 Türk daha hayatını kaybetti.

 

Hollanda’da hayatını kaybeden Türklerin sayısı 10’a yükseldi.

 

Yunanistan’da can kaybı 26’yı buldu.

 

KAYNAK: TRTHABER

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

TC Büyükelçisi Başçeri Maraş’ı Ziyaret Etti

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’in daveti üzerine dün Maraş’ı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir