Cuma , Mayıs 29 2020
Ana Sayfa / Alt Manşet / Bakan Taçoy, Ekonomik Önlemler Hakında Bilgi Verdi

Bakan Taçoy, Ekonomik Önlemler Hakında Bilgi Verdi

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, koronavirüs tedbirleri kapsamında hükümetin aldığı ekonomik önlemlere açıklık getirerek, yasal yetkiler çerçevesinde, Bankalar Birliği ve Merkez Bankası ile vatandaşın hayatını kolaylaştıracak kararlar üretmeye devam ettiklerini belirtti.

Alınan kararlara göre; 26 Nisan 2020 tarihine kadar kredi kartıyla yapılacak akaryakıt, gıda ve sağlık harcamalarının ödenememesi durumunda borç faizsiz olarak 1 ay ötelenecek. Buna ek olarak ülkedeki bankalardan alınan tüm kredi kartlarının limitleri gelir belgesi aranmaksızın yüzde 25 artırılacak. Kredi kartlarına uygulanacak faiz oranı yüzde1’e düşürülürken, 3 aylık dönem için gecikme faizi uygulanmayacak.

Ayrıca yine kredi kartları için uygulanan yüzde 20 asgari ödeme tutarı, önümüzdeki 3 ay boyunca yüzde 1’e olarak uygulanacak.

Taçoy açıklamasına şöyle devam etti:

“Özellikle bugünlerde çok yoğun kullanılan sosyal medyadaki fikirlere çok önem verdiğimizi, fırsat oldukça takip ettiğimi ve ekibimin de takipte olduğunu bilmenizi isterim. Bazı tedbirlerin açıklanmaması, önümüzde zaman olduğu ve bu zamanı sağlıklı kullanmak istediğimiz içindir.

Toplumun tüm kesimleri ile temaslarımız devam edecek. Tüm iletişim kanallarını açık tutuyoruz.”

 

 

KAYNAK:TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Japonya’nın Gifu eyaletinde 5,2 büyüklüğünde deprem…

Japonya’nın Honşu Adası’ndaki Gifu eyaletinde 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi. Yerel saatle 19.05’te meydana …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir