Perşembe , Ekim 22 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Yardımcısı Ve Dışişleri Bakanı Özersay: “Türkiye’de Askeri Okullardaki Öğrencilerimiz Dönebilecek”

Başbakan Yardımcısı Ve Dışişleri Bakanı Özersay: “Türkiye’de Askeri Okullardaki Öğrencilerimiz Dönebilecek”

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile görüşerek, Türkiye’de askeri okullarda bulunan 100’ü aşkın vatandaşımızın izinlerine dair sorununun çözüldüğünü paylaştı.

Özersay paylaşımında;

“Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı sayın Hulusi Akar ile görüştüm, Türkiye’de askeri okullarda bulunan 100’ü aşkın vatandaşımızın izinlerine dair sorunu çözebildik. Artık isteyen çocuklarımız gerek Türkiye’deki ailelerinin yanına gerekse buraya, KKTC’ye ailelerinin yanına dönebilecekler. Uzun bir süredir buradaki çok sayıda ailenin sıkıntı yaşadığı bu engelin aşılabilmiş olması haberini kamuoyu ile paylaşmak istedim. Bu sonucun alınabilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

 

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

NATO Savunma Bakanları Video Konferans Yoluyla Bir Araya Geldi

NATO üyesi ülkelerin savunma bakanları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri nedeniyle video konferans yoluyla toplandı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir