Salı , Ocak 19 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nda Görevli Psikolog Keskinöz; “Askerler Arasında Kardeşlik ve Aidiyet Duygusu Artarak Gelişiyor”

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nda Görevli Psikolog Keskinöz; “Askerler Arasında Kardeşlik ve Aidiyet Duygusu Artarak Gelişiyor”

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nda görevli Psikolog Pınar Keskinöz, Radyo Güven’de yayınlanan “Psikoloji Sahnesi “programında yaptığı açıklamada,  Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın, Koronavirüs salgınıyla ilgili basında çıkan haberlerin hemen ardından hiç gecikmeden gerekli önlemleri almasıyla personelin ve askerin rahatlatıldığını kaydetti.

Psikolog Keskinöz, tüm askerlerin, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Koronavirüs salgına karşı alınan önlemlerin, onların ve ailelerinin iyiliği için alındığının bilincinde olduklarını ifade etti.

Her insanda olduğu gibi Koronavirüs salgını konusuyla ilgili olarak askerlerin de gerek kendileri adına gerek sevdikleri adına gerçekçi kaygılarının bulunduğuna işaret eden Psikolog Keskinöz, “Biz bu kaygıları gerçekçi olarak alıyoruz. Bunlar sanal kaygılar değil, bu kaygıları bizler de bilim insanları da hissettiği gibi askerimiz de hissediyor. Biz öncelikle askerlerin kaygılarını dile getirilmesini sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Genellikle Türk toplumunda, özellikle de erkeklerde, kaygıların ve duyguların çok farkına varılmadığını ifade eden Psikolog Keskinöz,  psikolog olarak biz askerlerimizin bu kaygılarını, duygularını dile getirilmelerini sağlıyoruz. Çünkü dile getirilen her duygu ve düşünce insanı rahatlatıyor. Biz, askerlerimizin bu olaya gerçekçi bakmalarını ve bilinçli önlemler alarak, duyularını açıkça aktarmalarını teşvik ediyoruz” şeklinde konuştu.

Askerlerin kendilerine aktardığı duyguları dinleyip, değerlendirerek ona göre koruyucu tedbirleri almaya çalıştıklarını belirten Psikolog Keskinöz,

bu dönemde Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın tedbir amaçlı almış olduğu önlemler doğrultusunda askerlerin aile görüşlerinin kısıtlandığını ve askerlerin izlerinin de iptal edildiğini, ancak bu dönemde ailelerinin yanına gidemeyen askerlerin moral ve motivasyonunu artırmak için keyif verici sosyal aktivitelerin çoğaltıldığını da dile getirdi.

Bu dönemde askerler arasında birlikte sosyal mesafeyi de koruyarak imece ve paylaşımın arttığını da gözlemlediğini kaydeden Psikolog Keskinöz, askerler arasındaki paylaşımın ve aidiyet duygusunun da artmasıyla bu dönemin zorluğunu minimum seviyede geçirmelerini sağladıklarını kaydetti.

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın almış olduğu tedbirlerle askerler arasındaki Kardeşlik duygusunun ve aidiyet duygusunun artarak geliştiğinin altını çizen Psikolog Keskinöz, “Biz zor zamanlarda birlik olmayı çok güzel başaran bir milletiz ve bu Koronavirüs salgını konusunu da birlik ve beraberlik ruhuyla en iyi şekilde sağlıkla atlatacağız” dedi.

Ailelere de seslenen Psikolog Keskinöz, ailelerin istedikleri zaman telefonla kendilerine ulaşabileceğini belirterek, şunları kaydetti; “Biz buradayız, aileler bizleri de aramaktan hiç çekinmesinler. Evlatlarınız bize emanet,  biz her konuda askerlerimiz için elimizden gelen yardımı yapmaktan çekinmiyoruz.”

 

 Askerler; “En Güvenli Yerdeyiz. Merak Edilecek Bir Şey Yok”

Programda ayrıca,  Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nda görev yapan Piyade Çavuş Sarper Eken ile Piyade Çavuş Çağlar Dönmez, ailelerini telefonla arayarak hasret giderip onlara seslendiler.

Askerler ailelerine telefonda şunları aktardı; “Merak etmeyin, endişelenecek bir şey yok. Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, Koronavirüs salgınıyla ilgili gerekli tüm tedbirleri aldı, hijyen koşulları sağlandı, biz en güvenli yerdeyiz.”

Asker aileleri de telefonda Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığının sağladığı tedbirlerden dolayı Komutanlara teşekkür etti.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

43/4’üncü Dönem Asteğmen, 43/5’inci Dönem Mesleki Asteğmen ve 43/2’nci Dönem Çavuş Celbi Ant İçti

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın 43/4’üncü Dönem Asteğmen, 43/5’inci …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir