Pazartesi , Ocak 25 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Sucuoğlu: İşten Durdurma Yasaklanıyor

Sucuoğlu: İşten Durdurma Yasaklanıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz  Sucuoğlu, yaptığı açıklamada, özel sektörde çalışanların mağdur olmaması için işten durdurmaları yasaklama yönünde radikal karar üzerinde çalıştıklarını, tamamlanma aşamasına gelen çalışma ile 15 Mart-30 Nisan döneminde hiçbir işverenin çalışanını durduramayacağını kaydetti.

Bakan Sucuoğlu’nun açıklaması şu şekilde: ‘‘ 25 Mart tarihli Bakanlar Kurulu toplantısında alınan ekonomik tedbirler çerçevesinde,  özel sektörde çalışanlarımızın  mağdur olmaması  amacıyla, Bakanlığımız  işten durdurmaları yasaklama yönünde radikal bir  karar üzerinde çalışmaktadır.  Tamamlanma aşamasına gelen çalışma ile,  15 Mart 2020 ile 30 Nisan 2020 tarihleri döneminde hiçbir işveren çalışanını durduramayacaktır. Yine bakanlığımız tarafından işsizlik sigortasına başvuru koşulları da değiştirilerek içinde bulunduğumuz  olağan üstü şartlar çerçevesinde yeniden düzenlenecektir.

İlerleyen günlerde, Bakanlığımız tarafından yapılacak yasal düzenlemeler ve alınacak önlemler kamuoyu ile detaylı bir şekilde paylaşılacaktır. ’’

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kapalı Maraş’ı 95 Günde 100 Bin’i Aşkın Kişi Ziyaret Etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan ve 47 yılın ardından bir bölümü 8 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir