Perşembe , Eylül 23 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Sucuoğlu, ‘Dört Artı Bir’ Paketi İle İlgili Açıklamada Bulundu

Sucuoğlu, ‘Dört Artı Bir’ Paketi İle İlgili Açıklamada Bulundu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, BRT’de katıldığı bir programda yaptığı açıklamada kapalı olan özel sektörlerde çalışanlara sağlanacak bin 500 Türk Lirası destekle ilgili 4 müsteşardan oluşan komitenin sürdürdüğü çalışmaların önümüzdeki hafta tamamlanacağını ve kamuoyuna açıklanacağını söyledi.

Bakan Sucuoğlu, özel sektöre yönelik hazırladıkları ve açıkladıkları “Dört artı bir” adı altındaki paketin, 4 maddeyi içerdiğini ancak önümüzdeki hafta 3’üncü ülke vatandaşlarına yönelik yapılacak açılımın da eklendiğinde paketin 5 kısımdan oluşacağını ifade etti.

Bakan Sucuoğlu, “Paketin dört bacağından bir tanesi işten durdurmaların önüne geçmek. İşverenlere de 15 Mart’tan itibaren kapalı olan tüm işletmelerin İhtiyat Sandığı ve Sosyal Sigorta primlerini almıyoruz. Erteliyoruz demiyorum. Almıyoruz. Yani bu da şu demektir; işverene yanında çalıştırdığı işçi başına bin 50 TL ödemesini durduruyoruz” dedi.

 

 

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

GKK: “30 Ağustos Zafer Haftası ve Zafer Bayramı’nın 99’uncu Yıl Dönümü KKTC Genelinde Kutlandı”

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, 30 Ağustos Zafer Haftası ve Zafer Bayramı’nın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir