Perşembe , Mayıs 28 2020
Ana Sayfa / Alt Manşet / Pilli, Pozitif Vaka Sayısının Bölgelere Göre Dağılımını Açıkladı

Pilli, Pozitif Vaka Sayısının Bölgelere Göre Dağılımını Açıkladı

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Sağlık Bakanlığı ekibi ile birlikte yaptığı açıklamada ülkemizdeki koronavirüs salgınıyla ilgili son gelişmeleri bildirdi.

Bakan Pilli bugün 238 test yapıldığını, 3 pozitif vaka tespit edildiğini toplam pozitif vaka sayısının 91’e yükseldiğini söyledi. Pilli, daha önce taburcu edilen 29 Alman vatandaşının ardından dün ve bugün 7 KKTC vatandaşının da taburcu edildiğini belirterek toplam 36 kişinin taburcu edildiğini anlattı. Bugüne kadar toplam 2785 kişiye test yapıldığını kaydeden Pilli, 2 kişinin yoğun bakımda durumlarının stabil olduğunu, 53 kişinin de servislerde tedavilerine devam edildiğini belirtti.

Bakan Pilli, pozitif vakaların bölgelere göre dağılımlarını da açıkladı; “Lefkoşa 3, Gönyeli 3, Mağusa 3, Beyarmudu 3, Girne 2, Lapta 9, Alsancak 4, Karpaz-iskele 22, yurtdışından gelen 3.”

Pilli, yurtdışından gelen ve River Side’ta karantinada tutulan kişilere yapılan testlerde bugün 3 pozitif vaka tespit edildiğini kaydederek, temaslı ekibin çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Bugün yapılan yazılı açıklamada otellerde 14 günlük karantina süresi dolan ve sonuçları negatif çıkan kişilerin bir gün sonra evlerine gönderleceği ile ilgili de konuşan Pilli, bu sürenin yarından sonra olacağını gerekli takip ve tetkikten sonra karar verileceğini söyledi. Pilli, ülkede vakka sayısındaki artışın yatay bir seyirde gittiğini kaydederek, herkese evlerinde kalmaya devam etme çağrısını yineledi.

 

KAYNAK:BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Cuma Ve Cumartesi Yer Yer Hafif Yağmur Bekleniyor

Meteoroloji Dairesi, Cuma ve Cumartesi yer yer hafif yağmur beklendiğini duyurdu.   Meteoroloji Dairesi’nin tahminlerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir