Pazar , Mart 7 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Tatar, Hemşireler Ve Ebeler Birliği’ni Kabul Etti

Başbakan Tatar, Hemşireler Ve Ebeler Birliği’ni Kabul Etti

Başbakan Ersin Tatar, dün Hemşireler ve Ebeler Birliği Başkanı Ali Bolat ile Hemşireler ve Ebeler Sendikası Başkanı Ali Özgöçmen’i kabul etti.

Başbakan Tatar görüşmede yaptığı açıklamada, tüm dünyada süren salgında Doktorların yanında hemşirelerin de büyük bir özveri ve fedakarlıkla görevlerini yürüttüklerini kaydederek gerek hastanede hastalarla ilk muhatap olan,  gerek sınır kapılarındaki denetlemelerde görev alan, gerekse otellerde karantinada bulunanların yanında olan hemşirelerin bu ve bunun gibi görevleri  7/24  başarı ile ortaya koyduklarına dikkat çekerek bu fedakarlıkları ve özverili çalışmalarından dolayı  hepsini yürekten kutladığını söyledi.

Halkla iç içe ve en önde hizmet veren sağlık çalışanlarının hiçbir şekilde zarar görmemesi için büyük çaba gösterildiğini de anlatan Başbakan Tatar,  sağlık alanında gerek teknik teçhizat gerekse diğer ekipmanlardan dolayı bir sıkıntı yaşanmaması için süratle bunların temininin sağlandığını kaydetti.

Sağlık çalışanlarının özveri ve çabalarını takdir ettiğini de kaydeden Başbakan  “Sizlerin şahsınızda tüm üyelerinize teşekkürlerimi iletmek istiyorum.  Bu mücadeleden halk olarak, kurumlar olarak, devlet olarak daha güçlü çıkacağımıza inanıyorum. Şahsım ve hükümetim adına çabalarınızı ve gayretlerinizi takdirle karşıladığımızı ve minnet duygularımı ifade etmek isterim.” dedi.

Başbakan Tatar ülkemize turist olarak gelen ve burada  koronavirüs  tedavi ve karantina süreleri sonrasında  geri dönen  800 Alman vatandaşının  da burada  bulundukları sürede görmüş oldukları yakın ilgi ve alakadan çok memnuniyet getirdiğini ve sağlık hizmetlerinden çok memnun olarak ayrıldıklarını  belirterek dünyaya da güzel bir mesaj verilmiş ve bu sınav başarı ile verilmiştir.” Şeklinde konuştu.

 

KAYNAK:TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

İçişleri Bakanı Evren, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Öztürk’ü Kabul Etti

İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk’ü kabul etti. Bugün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir