Perşembe , Ekim 29 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Tatar: “Kovid-19’la Mücadele Gevşemeden Devam Ettirilecek”

Başbakan Tatar: “Kovid-19’la Mücadele Gevşemeden Devam Ettirilecek”

Başbakan Ersin Tatar, Alınan kararlarla vaka sayısının bugün için yatay seyretmekte olmasına karşın Kovid-19’la mücadelenin hiç bir gevşemeden devam ettirileceğini vurguladı.

Katıldığı bir programda soruları yanıtlayan Başbakan Tatar, “ Kıbrıs Türk Halkı’na Kovid-19’la mücadelede gösterdiği destek dolayısı ile teşekkür etti.

Başbakan Tatar, Kovid-19 mücadelesinin bir noktaya gelmesinden sonra, Başbakanlık Bilim Kurulu, Başbakanlık Kovid-19’la Mücadele Konseyi, Sağlık Bakanlığı Danışma Kurulunun da görüş ve önerileri alınarak hangi sektörlerin ne zaman açılacağının belirleneceğini, ama her hangi bir aceleleri olmadığını, halkın sağlığını her şeyden önde gördüklerini vurguladı.

Başbakan Tatar şöyle konuştu:
“ Önümüzdeki dönemde yerli istihdama, yerli üretime ve yerli tüketime önem vereceğiz. Biz şu ana kadar doğruyu yaptık. Kendimizi izole ettik, koruduk. Elimizdeki imkanlara göre, sosyal adalet anlayışı ile halkımıza gerek kamu, gerekse özele yapmamız gerekenleri yapıyoruz. 800 Alman turisti ülkemizde tuttuk. Binlerce vatandaşımıza, öğrencimize Devlet olmanın bilinci ile sahip çıktık, ülkemize getirdik. Önümüzü şu anda göremiyoruz ama bu iş çok uzun gitmez, Mayıs ayında ekonominin çarkları dönmeye başlarsa, Maliye Bakanlığı’nın tahsilatları normalleşme yoluna girerse, o zaman insanımız için bir takım yeni imkanlar daha yaratabiliriz.”

Başbakan Ersin Tatar Kovid-19 testlerinin sayısı ve ne şekilde yapılması konusunun uzmanlar ve yetkililer arasında tartışılmakta, konuşulmakta olduğunu da açıkladı.

Tatar, “Kovid-19 Konseyi Başkanı Sibel Siber’in hızlı testlerin artırılması görüşleri vardır ama Jale Refik Rogers de uzmandır ve o da PCR’la testler yapılması gerektiği üzerine durmaktadır. Hızlı testler kesin sonuç vermeyebilir ama PCR nerdeyse yüzde yüzdür. Bu konuyu Sağlık Bakanlığımız ve ilgili diğer arkadaşlarla değerlendirdikten sonra bir noktaya geleceğiz” ifadesini kullandı.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Pençe-Kaplan Operasyonunda Çok Sayıda Silah Ve Mühimmat Ele Geçirildi

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kaplan Operasyonu kapsamında, mağara ve sığınaklarda yapılan aramalarda çok sayıda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir