Pazar , Şubat 28 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / İşsizlik Ödeneği Alanlar İçin Önemli Duyuru

İşsizlik Ödeneği Alanlar İçin Önemli Duyuru

Sosyal Sigortalar Dairesi tarafından yapılan açıklamada, Koronavirüs nedeniyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından alınan önlemler kapsamında, İşsizlik Ödeneği Almakta Olan Sigortalıların, daireye gidip imza atmaması istenerek, “Bu durumdaki sigortalılarımızın işsizlik menfaatleri, banka hesapları üzerinden ödenmeye devam edecektir” denildi.

Daire’den yapıolan açıklamada şunalar kaydedildi; “Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından pandemi olarak kabul edilen Corona Virüsü (Covid-19) nedeniyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından alınan önlemler kapsamında, Sosyal Sigortalar Dairesinden işsizlik ödeneği almakta olan sigortalılarımızın ödeneklerinin devam edebilmesi için haftada en az bir defa Dairemize gelerek imza atma uygulamasına 15 Nisan 2020 tarihine kadar son verilmişti. Bu süre 30 Nisan 2020 tarihine kadar uzatıldığından, işsizlik ödeneği almakta olan sigortalıların imza için Dairemize gelmemeleri rica olunur. Bu durumdaki sigortalılarımızın işsizlik menfaatleri , banka hesapları üzerinden ödenmeye devam edecektir.”

 

KAYNAK: HABER KIBRIS

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Maraş’a Ziyaretler Yeniden Başlayacak

Açıldığı günden beri başta Gazimağusa’nın, ardından ülkenin çehresini değiştiren Maraş yeniden kapılarını ziyarete açıyor. Pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir