Cumartesi , Mart 6 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Atakan: “Hiçbir Bakanlık Uzmanların Vereceği Görüş Dışında Bir Adım Atamayacaktır”

Atakan: “Hiçbir Bakanlık Uzmanların Vereceği Görüş Dışında Bir Adım Atamayacaktır”

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, BRT’de katıldığı bir programda, yaptığı açıklamada,  Covid-19 salgını nedeniyle hizmet vermeyi durduran dairelerin Sağlık Bakanlığı uzmanlarınca denetlenip onların koyduğu kurallar çerçevesinde açılabileceğini, hiçbir bakanlığın söz konusu uzmanların vereceği görüş dışında bir adım atamayacağını söyledi.

Atakan, Koronavirüs salgınının, toplumu bazı alışkanlarını değiştirmeye ve yeni şartlara adapte olmaya zorladığını, bu nedenle vatandaşın mükellefiyetlerini evlerinden çıkmadan yerine getirmeleri için bazı çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

Bakan Atakan, bakanlığa bağlı herhangi bir birimin faaliyete geçmesi, kamuda olduğu gibi özel sektörde de iş yerlerinin açılmasının Sağlık Bakanlığı’nın gözetimi ve koyduğu kurallar çerçevesinde olabileceğini belirtti.

“İş yerlerinin yeniden açılması konusunda oluşturulan uzman grubun görüşü doğrultusunda hareket edilecek. Kimse kafasına göre hareket edemeyecek” diyen Atakan, “Dün gece çıkan vakalar, hangi sektörlerin açılabileceği konusundaki kararı belki de bir hafta erteleyecek ancak yarın Bakanlar Kurulunda bu konuyu ele alacağız. Sağlık Bakanlığı’nın raporu bize ‘(kapanmanın) bir hafta daha uzatılması uygundur’ derse bir hafta daha uzatılacak. Ekonominin çarklarının dönmesi için bazı sektörlerin açılması ele alınırken de Sağlık Bakanlığı görüşüne göre hareket edilecek. Bu konuda tabiri caizse ‘patron’, Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı uzmanlarıdır” ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK: KIBRIS POSTASI

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

İçişleri Bakanı Evren, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Öztürk’ü Kabul Etti

İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk’ü kabul etti. Bugün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir