Pazartesi , Eylül 28 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Bin 500 TL destek için online başvurular başlıyor

Bin 500 TL destek için online başvurular başlıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, istihdamın sürekliliği ve işletmelerin devamlılığı için Bin 500 TL ücret desteğine başvuruların, 20 Nisan 2020’de başlayacağı bildirildi.

17 Nisan 2020 tarihinde uygulamaya konan Yerel İşgücü İstihdamının Desteklenmesi Tüzüğü kapsamında ücret desteği almaya hak sahibi olan çalışanların işverenleri, 14.03.2020 tarihinde Sosyal Sigortalar Dairesi ve İhtiyat Sandığı Dairesi’ne kayıtlı olan ve o tarihte aktif olarak işgücü piyasasında bulunan çalışanları ve eğer kapsamda iseler kendileri ile ilgili başvuruları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İhtiyat Sandığı Dairesi ‘ www.ihtiyat.gov.ct.tr adresli resmi web sayfasında yer alan “1,500.- TL Destek Başvuru’’ kısmından, ONLINE olarak yapılacak.

İşverenler tarafından yapılacak başvuruda, tüzük kapsamındaki çalışanlara ve işverenlere ödenecek Bin 500 TL, başvuruda belirtilen işyerindeki kayıtlı çalışanlar adına ve işverenin de kendisi adına bankaya yatırılacak.

“1,500.- TL Destek Başvuru’’ kısmı ihtiyat.gov.ct.tr web sayfasında 20 Nisan 2020 tarihinden itibaren aktif olacak. Başvurular, 20 Nisan 2020 tarihinden itibaren 21 gün boyunca portaldan İhtiyat Sandığı Dairesi’ne yapılabilecek.

 

 

KAYNAK: HABER KIBRIS

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Meclis Başkan Yardımcısı Töre Azerbaycan’a Destek Mesajı Verdi

Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, yazılı açıklama yaparak Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırısını kınadı. Töre açıklamasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir