Cuma , Ocak 21 2022
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Amcaoğlu: “İnternet Ücretlerine Yüzde 30 Zam İddiası Asılsızdır”

Amcaoğlu: “İnternet Ücretlerine Yüzde 30 Zam İddiası Asılsızdır”

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, sosyal paylaşım sitelerinde yer alan “internet ücretlerine yüzde 30 zam geliyor” iddialarının gerçek dışı olduğunu söyledi.

Bakan Amcaoğlu, bu zor günlerde halkın mağdur edilmesinin söz konusu olmayacağına dikkat çektiği açıklamasında, “Yapmayı düşündüğümüz, GSM ve internet üzerinden aldığımız vergilerin kapsamını genişleterek, vergi oranlarını aşağıya çekmek ve halkı rahatlatmaktır” dedi.

Amcaoğlu, Özel Hizmetler İletişim Vergisi oranının yüzde 35 seviyesinde olduğunu hatırlatarak, bu vergilerin kapsamına internet servis sağlayıcısı (ISP) uygulamasını da katarak, oranı aşağıya çekmeyi hedeflediklerini anlattı.

Bakan Amcaoğlu, “GSM ses ve data vergilerinin kapsamını genişletiyoruz. Olay budur. Bunu yaparak, vergi oranını da düşürmüş olacağız ve örneğin cep telefonu hizmetlerinde şu anda oranı tam netleşmiş olmasa da yüzde 5’lik indirim yaşanabilecektir” dedi.

Bakan Amcaoğlu, çok zor günlerden geçildiği bugünlerde, bazı eleştirilerin haksız olduğuna değindi ve halkın ödeme gücünü zayıflatacak her türlü adımdan uzak durmaya çalıştıklarının bilinmesini istedi.

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kapalı Maraş’ın Ziyaret Saatlerinde Düzenleme Yapıldı

  Kapalı Maraş’ın 08 Ekim 2020 tarihinde yaya ziyaretine açılan bölümündeki uygulanan  08.00 – 20.00 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir