Pazartesi , Nisan 19 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Cumhurbaşkanı Akıncı, Gazetecilerin Sorularını Canlı Yayında Yanıtladı

Cumhurbaşkanı Akıncı, Gazetecilerin Sorularını Canlı Yayında Yanıtladı

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, canlı yayında gazetecilere yaptığı değerlendirmede, “Bu dönem dayanışma dönemidir. Ama şu da bir gerçek ki, yeri geldiğinde de gerekli eleştiriyi de yapmak durumundayız. Eleştiri ve önerisiz kalan her yönetim, kaçınılmaz olarak hata yapar” dedi.

İçinde bulunulan sıkıntılı durumda sadece kendinin değil, muhalefet partilerinin de hükümete son derece anlayışlı davrandığını ifade eden Cumhurbaşkanı Akıncı, hükümetin bu anlayışı daha fazla istismar etmemesi gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Akıncı, “Herkesin limitleri doluyor. Hükümette gördüğüm en büyük zaaf, konuları etraflıca konuşarak, iyice hesap ederek, ne getirir ne götürür diye değerlendirmeden adım atıyorlar” dedi.

26 Nisan’da yapılması gereken Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ertelenmesini hiç istemeyenlerin en başında gelenlerden olduğunu anımsatan Cumhurbaşkanı Akıncı, hükümetin önerisi ile Meclis tarafından Başsavcılık görüşü olan zaruret hukuku çerçevesinde alınan erteleme kararının istismar edilmeye çalışıldığını ve buna daha da fazla devam etmek isteyenler olduğunun anlaşıldığını belirtti.

Akıncı, “Bunun istismarı yapılıyor ve daha fazlasının yapılacağını öngörebiliyorum. Seçimlerin 11 Ekim’e ertelenmesini talep eden ben değilim. Bunu hükümet parti liderleriyle konuştu, bana iletti” dedi.

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir