Pazartesi , Eylül 28 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Akıncı: “Kötümser Olmayalım Ama Rehavete De Kapılmayalım”

Akıncı: “Kötümser Olmayalım Ama Rehavete De Kapılmayalım”

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, içinden geçilen koşullarda süreci akıl yolunda, tedbirli, karamsarlığa kapılmadan ve dayanışma içinde yürütmek gerektiğini belirterek, “İçinde bulunduğumuz şartlarda birbirimizle yardımcı olmak zorundayız. Birbirimizle işbirliği yaparak bu süreci götürmek durumundayız” dedi.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, katıldığı programda  yaptığı açıklamada, testlerde fazla pozitif vaka çıkmamasının memnuniyet erici olduğunu ama rehavete de kapılmamak gerektiğini belirtti.

Kamuoyuna her zaman “panik yapmayalım, tedbiri de elden bırakmayalım” dediğini anımsatan Cumhurbaşkanı Akıncı, “Bugün rakamlara baktığımızda bu defa da şunu söylemem lazım; kötümser olmayalım, rakamlar iyi gider görünüyor ama yeterli test yok, bunu yapmamız lazım. Panik yapmayalım ama kendimizi rehavete de kaptırmayalım. Zorunlu dışarıya çıkışlarda maske takmayı ihmal etmeyelim. Açılım yapılma noktasına gelindiğinde sağlığın çizeceği rotayı dikkate alarak, adım adım yapalım” dedi.

Cumhurbaşkanı Akıncı, halkın büyük oranda “evde kal” çağrısına uyduğunu, o nedenle genel gidişatın kötü olmadığını, ancak yapılması gerekenler olduğunu, en başta ise daha çok test yapılması gerektiğini söyledi.

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Meclis Başkan Yardımcısı Töre Azerbaycan’a Destek Mesajı Verdi

Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, yazılı açıklama yaparak Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırısını kınadı. Töre açıklamasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir