Pazar , Nisan 18 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Çavuşoğlu Gazimağusa Türk Maarif Koleji’ne giderek üretilen el dezenfektanlarını inceledi

Çavuşoğlu Gazimağusa Türk Maarif Koleji’ne giderek üretilen el dezenfektanlarını inceledi

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Gazimağusa Türk Maarif Koleji’ne giderek okulun kimya laboratuvarında üretilen el dezenfektanlarını inceledi.

Okul Müdürü İlknur Şemi, dünyada olduğu gibi ülkede de Covit 19 salgınıyla mücadele edildiğine vurgu yaparak, bu sürece katkı koymak amacıyla el dezenfektan üretmeye karar verildiğini söyledi.

Okulun eski mezunlarından iş adamı Mustafa Atatüzün’ün katkılarıyla hammaddenin tedarik edildiğini belirten Şemi, okul aile birliğinin de katkılarıyla üretim aşamasına geçildiğini dile getirdi. Şemi, ürünün içeriği hakkında bilgi vererek, üretimde katkı koyan herkese teşekkür etti.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu da, üretilen ürünlerin korona virüsü ile mücadele kapsamında hijyenin önemini açısından önem taşıdığını, ayrıca topluma da büyük moral verdiğini söyledi.

Yapılan çalışmanın öğretmenin kamuoyundaki itibarını daha da artırdığını ifade eden Çavuşoğlu, yapılan çalışmanın vatandaşlara da umut olduğunun altını çizdi.

Okullarda üretimin de yapılabileceğini gözler önüne serildiğini ifade eden Çavuşoğlu, çalışmalarından ötürü öğretmenleri tebrik etti.

Üretilen ürünlerin hastanelere de ulaştırılacağın vurgu yapan Çavuşoğlu, tekrardan emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir