Pazar , Nisan 18 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Milletvekili Ve Meclis Çalışanlarına Test Yapıldı

Milletvekili Ve Meclis Çalışanlarına Test Yapıldı

Cumhuriyet Meclisi Başkanlığının almış olduğu karar ile Cumhuriyet Meclisi’ne mensup Milletvekilleri ve Meclis çalışanlarına Sağlık Bakanlığı ile işbirliği içerisinde test yapıldı. Meclis Mavi Salon’da sosyal mesafe korunak gerçekleşen testler toplu olarak laboratuvara gönderildi.

Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay, Kovid- 19 ile ilgili süreç başladığından beri, Meclis bünyesinde bir takım hijyen kuralları aldıklarını ve bu çerçevede 19 Mart ve 21 Nisan’da iki oturum gerçekleştirdiklerini Meclis’in yarın yine bir oturum yapacağını ifade etti.

Bu çerçevede gerek Milletvekili gerek ise Meclis’te çalışan personelin sağlığının güvende olmasını bilmek adına bir süre önce test yapma kararı aldıklarını ve bu kararı Sağlık Bakanlığı’na bildirdiklerini ifade etti.

Katkı koyan Bakanlığa ve görevli personele teşekkür eden Uluçay, Meclis faaliyetlerini sürdürürken herkesin sağlık konusunda tedbirli  olduğunu bilmenin önemli olduğunu vurguladı.

Uluçay, Meclis’in yarın ki birleşiminde de önceki oturumlarda olduğu gibi sosyal mesafe korunarak oturma düzeninin devam edeceğini, hijyen şartlarının uygulanacağını söyledi.

Uluçay, yine yarın ki oturuma görevliler haricinde dışarıdan ziyaretçi ve basın mensubu alınmayacağını, ilgili basın görsellerinin Meclis Basın Bürosu tarafından sağlanacağını ve Meclis birleşiminin BRT ekranlarından ve Meclis sosyal medya platformlarından canlı olarak yayınlanacağını hatırlattı.

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir