Perşembe , Ekim 29 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Atakan: “İngiltere’de Kalan Vatandaşlar İçin Hâlihazırda Bir Tahliye Planı Var”

Atakan: “İngiltere’de Kalan Vatandaşlar İçin Hâlihazırda Bir Tahliye Planı Var”

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, İngiltere ile Türkiye’de kalan ve KKTC’ye dönüş yapmak isteyen vatandaşlar için yeni bir tahliye planı hazırladıklarını açıkladı.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Atakan, katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamada, “Özellikle İngiltere’de kalan vatandaşlarımızla ilgili devamlı surette mesajlar geliyor. Hepsinden bilgimiz var ve haberdarız” şeklinde konuştu.

“Öncelikle biraz sabretmemiz gerekiyor. Bu 30 Nisan’dan sonraki süreç içerisinde ne yapabileceğimizle ilgili şu an itibariyle elimizde bir çalışmamız zaten var…” ifadelerine yer veren Atakan, “Örneğin rakamları ve kaç sefer gerektiğini biliyoruz. Bu süreç sonunda Sağlık Bakanlığı’nın yönlendirmeleri çerçevesinde, İngiltere’den tekrar bir tahliye planı yapacağız. Ama şu an değil ve net bir tarih vermemiz bugün için çok doğru değil. Bu, sürecin gidişatına göre belli olacak” dedi.

Atakan şöyle devam etti:

“Keza Türkiye’deki vatandaşlarımız için de çeşitli ülkelerden yapılan tahliye seferlerinde 27 tane KKTC vatandaşı TC’ye getirildi. TC dışişleri ve KKTC dışişleri bakanlığı koordinesi sonucunda bu vatandaşlarımız çeşitli illerde karantina merkezlerindedir. 14 gün dolduğunda o vatandaşlarımızın da tahliye edilmesi gerekecektir. Bununla ilgili takvimleme ve çalışma yapılıp kamuoyu bilgisine getirilecektir. Fakat net şu tarihtir dememiz şu an için doğru olmayacaktır…”

 

KAYNAK: KIBRIS POSTASI

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Pençe-Kaplan Operasyonunda Çok Sayıda Silah Ve Mühimmat Ele Geçirildi

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kaplan Operasyonu kapsamında, mağara ve sığınaklarda yapılan aramalarda çok sayıda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir