Cumartesi , Mart 6 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Tatar:  “Yarınki Bakanlar Kurulu’nda Açılımla İlgili Kararlar Almayı Umuyoruz”

Başbakan Tatar:  “Yarınki Bakanlar Kurulu’nda Açılımla İlgili Kararlar Almayı Umuyoruz”

Başbakan Ersin Tatar, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, 4 Mayıs’ta açılacak sektörlerle ilgili sorulara yanıt vererek, su üreticileriyle ilgili başladıkları çalışmanın da tamamlanacağını ve yarınki Bakanlar Kurulu kararlarıyla açıklamaların yapılacağını belirtti.

Tatar, şartlı tahliye konusunda ise mahkumların zor koşullarda olduğunun herkes tarafından bilindiğini herkesin farklı talepleri olduğunu ancak Tahliye Kurulu’nun kendi hassasiyetleri çerçevesinde karar alındığını ve bu karara kimsenin müdahale edemeyeceğini ifade etti.

Tatar, hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını KKTC’de pandemiyle ilgili başarılı bir marka yaratma ve avantajları anlatmakta kararlı olduklarını ve bu doğrultuda çalıştıklarını kaydetti.

Dengeli bir bütçe için farklı noktalarda tasarrufa gidildiğini ve açılımın zaruri noktalarla ekonomik düzen noktasından başlanacağını ifade eden Tatar, halkın hizmet beklediğini bunun için de çarkların dönmesi için değerlendirmelerde bulunduklarını kaydetti.

Tatar, eksiklikler olsa da hep birlikte krizin iyi yönetildiği, ekonominin hareketlenmesiyle, katkılarla zamanla eski düzene dönülebileceğini söyledi.

“KKTC’yi koruyarak öz değerlere sahip çıkarak yeni bir düzenlemeyle şeffaf şekilde yol alacaklarını söyleyen Tatar, yarınki Bakanlar Kurulu’nun ardından açılımla ilgili kararlar almayı da umduklarını, dünyanın da belli şartlarda açılım için adım attığını anımsattı.

 

 

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

İçişleri Bakanı Evren, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Öztürk’ü Kabul Etti

İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk’ü kabul etti. Bugün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir