Cuma , Ocak 22 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Çavuşoğlu: Bilim Kurulu’nun sınavların takvimine ilişkin raporu yarın gelecek

Çavuşoğlu: Bilim Kurulu’nun sınavların takvimine ilişkin raporu yarın gelecek

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda bakanlar da söz aldı ve gerek siyasi parti başkanları gerekse milletvekillerinin sorularını yanıtladılar.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu , geleceğin ortak akılla tekrar kurgulanabileceğini ifade ederek, pandemi sürecinin yaralarının birlikte sarılacağını söyledi.

Muhalefet ve sivil toplum örgütleri ile birçok konuda görüşlerinin örtüştüğüne işaret eden Bakan Çavuşoğlu, sınavlarla ilgili takvimi belirleme konusunda bilim kurulunun resmi yazısının yarın geleceğini söyledi.

Taslak raporun Bilim Kurulu’nun da okulların ne zaman açılabileceği veya sınavların ne zaman yapılacağı konusunda bir takvim ortaya koymak için erken olduğu yönünde olduğunu ifade eden Bakan Çavuşoğlu, kendilerinin okullar açılmayacak veya mayıs sonunda açılacak şeklinde iki farklı hazırlık yaptığını kaydetti.

Çavuşoğlu, tüm giriş sınavlarının yapılacağını ve sınav tarihini ilan etmeleriyle sınav günü arasında minimum 30 gün olacağını kaydetti.

Bakan Çavuşoğlu, Kolej giriş sınavında sorumlu olunacak konular konusuna da açıklık getirdi.

Bakan Çavuşoğlu, çocukların 10 Mart’a kadar olan ki dönemden sorumlu olacağını kaydetti.

İlk ve orta eğitimde yürütülen online eğitimin geliştirilerek öğrencilerin hizmetine sunulduğunu ve gelecek yıl da destek eğitimi olarak devam etmesinin planlandığını ifade eden Çavuşoğlu, üniversitelerdeki online eğitimin ise sadece pandemi dönemi için geçerli olacağını vurguladı.

Çavuşoğlu, öğrenci dostu bir KKTC için ne yapılacağı konusunda emlakçılardan ulaşım sektörüne kadar birçok sektörden hangi fedakarlıkları yapacaklarını aktarmalarını beklediklerini söyledi.

Bakan Çavuşoğlu, işyerleriyle paralel olarak kreşlerinin nasıl açılabileceği konusunu yarınki Bakanlar Kurulu’nda ele alacaklarını da ekledi.

 

 

KAYNAK:BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kapalı Maraş’ı 95 Günde 100 Bin’i Aşkın Kişi Ziyaret Etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan ve 47 yılın ardından bir bölümü 8 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir