Pazar , Kasım 28 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Özersay: “Bu Küçücük Ülke, Kendi Başarı Öyküsünü Yazıyor”

Özersay: “Bu Küçücük Ülke, Kendi Başarı Öyküsünü Yazıyor”

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, koronavirüs tedbirleri kapsamında,  En baştan itibaren toplumun, hükümetle birlikte hareket ettiğini, şu ana kadar sürecin kontrollü bir şekilde yönetildiğini, ortada bir başarı varsa, bunun tek sebebinin hükümet olmadığını, toplumun genel anlamda bu sürece sahip çıktığını ifade etti.

Özersay, Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin, sürecin en başından itibaren hükümeti doğru yönlendirdiğini, sağlıkla ilgili atılan adımlarda, Sağlık Bakanı’nın hükümete son derece yardımcı olduğunu belirterek, “Süreç devam ediyor” dedi.

Dünyanın en zengin ve en gelişmiş ülkelerinin, pandemi sürecinde çok ağır bedeller ödemek zorunda kaldığını vurgulayan Özersay, “Bu açıdan baktığımızda bence toplum olarak başarabildik. Bunu söyleyebilmeliyiz. Yalnız rehavete kapılmadan. Çünkü süreç devam ediyor. Önemli olan tamamına erdirebilmek diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Kişilerin temas takibi konusunda cep telefonları üzerinden takip edebilecek bir uygulamayla ilgili çalıştıklarından bahseden Özersay, bu konuda uluslararası çalışmalar yürüttüklerini kaydetti. Bu sistemin herkes tarafından, yaygın bir şekilde kullanılabilmesi sağlamayı hedeflediklerini vurgulayan Özersay, bunun sağlanması halinde, olası yeni vakaların temaslılarına ulaşmanın çok daha kolay olacağını söyledi.

Sempton göstermeden hastalığı geçirmiş olan vakalar olabileceğini fakat bu kişilerin binlerce olmadığını söyleyen Özersay, “Bu kişiler binlerceydi diyelim, başkasına bulaştırdıysalar, diğer binlerce kişi nerede? Böyle bir yaygınlığın ülkede olmadığı aşikar. Tespit edilmeyen vakalar kesinlikle vardır. Bu dönem tamamlandığında, geriye dönük testler yapacağız” dedi.

Özersay, sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Süreç tamamlanmadı ama toplum olarak bunu görelim.Bu küçücük ülke, kendi şartları içerisinde kendi başarı öyküsünü yazıyor ve belki de önümüzdeki aşamaları da doğru tamamlayabilirsek, ülkemiz kendine göre bir markaya da dönüşecek. Bunlar fırsatlardır, bunu göz ardı etmeyelim. ”

 

KAYNAK: KIBRIS POSTASI

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kapalı Maraş’ı Ziyaret Edenlerin Sayısı 245 Bin 221’e Ulaştı

Kapalı Maraş’ın, 8 Ekim 2020 tarihinde halkın ziyaretine açılmasının ardından ziyaret edenlerin sayısının 245 bin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir