Perşembe , Eylül 16 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Özersay: “İnşaat Sektörünün 4 Mayıs’tan Sonra Açılması Sadece Bir Öneri”

Özersay: “İnşaat Sektörünün 4 Mayıs’tan Sonra Açılması Sadece Bir Öneri”

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, inşaat sektörünün 4 Mayıs’tan sonra açılmasının sadece bir öneri olduğunu belirterek, tüm önerilerin yarınki bakanlar kurulunda değerlendirileceğini kaydetti. Özersay, özel sektörle ilgili de tüm verileri dikkate alarak, değerlendirme yapacaklarını söyledi.

Özersay, Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Londra Temsilciliği’nden aldığı resmi rakamlara dayandırarak, İngiltere’de korona virüsü salgınından dolayı hayatını kaybeden Kıbrıslı Türk sayısını 89’a yükseldiğini söyledi. Özersay, hayatını kaybedenlere rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır diledi.

Maske takma zorunluluğunun standardı olması konusundaki tespitin doğru olduğunu kaydeden Özersay, Sağlık Bakanlığı’nın bu konuda çalışma yaptığını ve buna ilişkin bir genelge açıklanacağını belirtti.

Özersay, maske fiyatları konusundaki eleştirilere de değinerek, Ekonomi Bakanlığı’nın sürecin en başında maske de olmak üzere belli bazı malların denetimli mal olması için Bakanlar Kurulu’nda önerge sunduğunu ve bunu kabul ettiklerini anımsattı.

Özersay, siyasilerden Şartlı Tahliye Kurulu’nun alacağı karara müdahale etmesinin beklenmemesi gerektiğini belirterek, “Biz Bakanlar Kurulu olarak yasal düzenlemeyi yaptık ve hangi oranda cezasını çekenler şartlı tahliyeye başvuru yapabilir konusuna esneklik getirdik. Bunun kararının alınması ve uygulanması kurulun alacağı kararlar önemlidir, esastır” şeklinde devam etti.

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. Yılı.. Zafer Bayramı Nedeniyle İskele’de İki Tören Düzenlendi

Türk Milleti’nin varoluş mücadelesini tüm dünyaya gösterdiği 30 Ağustos Zaferi’nin 99. Yıl dönümü İskele’de de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir