Salı , Ekim 20 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Sağlık Bakanı Pilli, Belediye Başkanlarıyla Toplantı Gerçekleştirdi

Sağlık Bakanı Pilli, Belediye Başkanlarıyla Toplantı Gerçekleştirdi

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Bakanlığı’nda belediye başkanları ile bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda, Kovid-19 sürecinde Sağlık Bakanlığı ile belediyeler arasında yapılan çalışmalar, açılan bazı iş yerleri ve önümüzdeki hafta açılması planlanan yerinde teslim ve paket servisi yapacak restoran ve büfelerin uygulaması gereken kurallar ele alındı.

Sağlık Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Sağlık Bakanı Ali Pilli Kovid-19 pandemisi kapsamında Sağlık Bakanlığı’nın belediyelerle birlikte büyük bir mücadele verdiğini belirterek, bu süreçte katkı koyan tüm belediyelere teşekkür etti.

Gelinen iyi seyrin birlikte sağlandığını kaydeden Bakan Pilli, yerel yönetimlerin sürecin önemli bir parçası olduğunu, koordineli çalışmalarla iyi bir noktaya gelindiğini vurguladı.

Toplantıda ayrıca Batı Nil virüsü konusunda Sağlık Bakanlığı ve belediyelerin yürüttüğü çalışmalar da masaya yatırıldı.

Sağlık Bakanlığı’nda yapılan toplantıda Sağlık Bakanı  Ali Pilli ve bakanlık yetkilileri, Kıbrıs Türk  Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip ve Belediyeler Birliği Genel Koordinatörü Hüseyin Köle yer aldı.

 

KAYNAK:TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Haftalık Trafik Raporu…

Polis Basın Subaylığı, KKTC’de 12 -18 Ekim 2020 tarihlerini kapsayan süre içerisinde, 53 trafik kazasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir