Pazar , Nisan 18 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Bakan Pilli’den Dünya Hemşireler Günü Mesajı…

Bakan Pilli’den Dünya Hemşireler Günü Mesajı…

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Dünya Hemşireler Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, hemşireliğin insan hayatının emanet edildiği kutsal ve onurlu bir meslek olduğunu ifade ederek, tüm hemşirelerin Dünya Hemşireler Günü’nü kutladı.

Covid-19 salgını mücadelesinde gece gündüz demeden emeklerini esirgemeyen tüm hemşirelere ayrıca teşekkür ettiğini dile getiren Bakan Pilli, bu zor dönemde katkı koyan hemşirelerin emeklerinin göz ardı edilemeyeceğini kaydetti.

Covid-19 salgın tecrübesinde görüldüğü üzere hemşireliğin, sağlık sistemindeki rolünün önemi daha fazla artmıştır diyen Bakan Pilli, bu nedenle  Dünya Sağlık Örgürtü’nün 2020 Yılını“Hemşire ve Ebe Yılı” ilan ettiğini de hatırlattı.

Hemşirelerin sadece tedavi edici değil, koruyucu sağlık hizmeti konusunda da çalışmalarının önemli olduğuna değinen Bakan Pilli, sağlık sorunlarının çözüleceği bir yıl olması dileğinde bulundu.

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir