Salı , Ağustos 4 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Tatar: “En Kötü Günler Geride Kaldı, Çeşitli Ekonomik Programların Uygulanmasına Odaklandık”

Başbakan Tatar: “En Kötü Günler Geride Kaldı, Çeşitli Ekonomik Programların Uygulanmasına Odaklandık”

Başbakan Ersin Tatar, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’i ziyaretinde yaptığı konuşmada, Koronavirüs salgınıyla ilgili en kötü günlerin geride kaldığını belirterek, “Esas olan KKTC’nin gelişmesi ve kalkınmasıdır. Çeşitli ekonomik programların uygulanmasına odaklandık” dedi.

Başbakan Tatar, Gazimağusa Belediyesi’nin ardından gıda yardımı için paketlerin hazırlandığı ve maske üretiminin yapıldığı Mağusa Gelişim Akademisi’ni de ziyaret etti.

Başbakan Ersin Tatar, 2 aylık koronavirüs süresince çok fazla dışarıya çıkamadıklarını, Başbakanlık’ta sıkıntıları ve sorunları yönetmekle meşgul olduklarını ifade ederek, ancak normalleşme sürecine girilmesiyle birlikte ziyaretlerin başladığını söyledi.

Gazimağusa’nın hem turistik hem de kültürel olarak zengin bir şehir olduğunu, hükümetin bir projesinin de kapalı Maraş’ın açılabilmesi olduğunu, bu konudaki çalışmaları sürdürmek istediklerini ifade eden Başbakan Tatar, bir komisyonun kurulmasının da fayda olacağını düşündüklerini kaydetti.

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Birleştirilmiş 2020 Mali Yılı Bütçe Yasası Hakkında Yasa Gücünde Kararname Ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu 2020 Mali Yılı Bütçesi Kabul Edildi

Meclis Genel Kurulu’nda ilk olarak Sivil Savunma Teşkilatı Personel Değişiklik Yasa Tasarısı’nın komitede ivedilikle görüşülmesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir