Pazartesi , Ocak 18 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Yangına Türkiye’den 3, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi  tarafından ise 2 hava aracı müdahale ediyor

Yangına Türkiye’den 3, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi  tarafından ise 2 hava aracı müdahale ediyor

Tepebaşı-Kalkanlı bölgesinde etkili olan ve rüzgarın da etkisiyle kısa sürede geniş bir alana yayılan yangına havadan da müdahale edilerek söndürülme çalışmaları sürüyor.

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, yangının ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü sınırında durdurulduğu ve yan tarafında band açılmaya çalışıldığını açıkladı.

Telefon bağlantısı gerçekleştirdiği bir yayında  Özersay, olayın dış yönününü koordine etmeye çalıştığından bölgeden ayrıldığını ancak aldığı son bilginin, Türkiye’den 3 helikopter, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nden ise BM aracılığıyla 2 hava aracının dönüşümlü olarak yangına havadan müdahale etmekte olduğu yönünde olduğunu, itfaiye, sivil savunmanın da bölgedeki yangın söndürme çalışmalarını sürdürdüğünü anlattı.

Rüzgarın da etkisiyle yangının yolun bir tarafından diğer tarafına atladığına işaret eden Özarsay, su tankerlerine ihtiyaç duyulduğunu ve yapılan çağrılar doğrultusunda birçok sivil aracın da belediyelerle işbirliği içerisinde yardıma koştuğunu kaydetti.

KAYNAK:BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

43/4’üncü Dönem Asteğmen, 43/5’inci Dönem Mesleki Asteğmen ve 43/2’nci Dönem Çavuş Celbi Ant İçti

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın 43/4’üncü Dönem Asteğmen, 43/5’inci …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir