Pazar , Temmuz 5 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Tatar: ” Yangınlara Müdahale Kabı̇lı̇yetı̇mı̇zı̇ Artıracak Kararlar Alacağız”

Başbakan Tatar: ” Yangınlara Müdahale Kabı̇lı̇yetı̇mı̇zı̇ Artıracak Kararlar Alacağız”

Başbakan Ersin Tatar, dün çıkan yangından duyduğu üzüntüyü ifade ederek “Hükümetimiz, yangın helikopteri temini dahil alınması gereken tüm kararları alarak yangınlara müdahale kabiliyetimizi artırma konusunu gündemine almıştır” dedi.

Başbakan Tatar, Tepebaşı ormanında başlayan ve Kalkanlı’yı ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs kampüsünü de etkileyen yangınla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Komitesinin görev başında olduğunu, kaydetti.

Tatar, yangının söndürülmesi çalışmalarına katkı sağlayan halka, askerlere, itfaiye ve polise, yerel yönetimlere, sivil savunma ekiplerine, belediyelere, kaymakamlıklara, Orman Dairesi ve personeline, Türkiye Orman Genel Müdürlüğü’ne, Türkiye Hükümeti’ne, büyük duyarlılık gösteren medyaya ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne de teşekkür ettiği açıklamasında, “İnşallah bu son olur. Herkesten rica ediyorum; Lütfen çevre temizliğine önem verelim. Yangın riskini artırıcı davranışlardan kaçınalım” çağrısı da yaptı.

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

TC Milli Savunma Bakanı Akar Libya’da

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Güvenlik ve Askeri İşbirliği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir