Pazartesi , Eylül 28 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Uluçay: “Hepimize Geçmiş Olsun”

Uluçay: “Hepimize Geçmiş Olsun”

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, dün yaşanan yangınlardan duyduğu üzüntüyü dile getirerek, “ülkemize ve hepimize geçmiş olsun” dedi.

Cumhuriyet Meclisi’nden yapılan açıklamaya göre, Uluçay, dün yaşanan yangınlar ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Havaların büyük bir hızla değişim göstererek sıcaklığın artması sonucu maalesef üst üste ülkemizden yangın haberleri alıyoruz. Yine bir çok bölgede meydana gelen yangınların yanı sıra Tepebaşı,Kormacit ve Kalkanlı bölgemizde yaşanan büyük ölçekli yangınlar hepimizi derinden üzmüştür. Türkiye’den ve Güney Kıbrıs Rum Yönetiminden gelen hava araçlarının müdahalesi ile yangının bir an önce sonlanmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Uluçay paylaşımında şunları kaydetti:

“İtfaiye, Sivil Savunma,Askerlerimiz,Orman Dairesi, Belediyeler,sivil vatandaşlar ve tüm paydaşların gün boyunca ve halen ortaya koydukları çaba takdire değerdir. Covid 19 ile verdiğimiz sıkı mücadelenin devamında yaşadığımız bu olumsuzluklar halkımızı ve hepimizi moralmen de etkilemiştir. Adanın yangına müsait olduğu bu dönemlerde daha dikkatli tedbirli ve hazırlıklı olmamız gerekmektedir.

Ülkemize ve hepimize geçmiş olsun.”

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Meclis Başkan Yardımcısı Töre Azerbaycan’a Destek Mesajı Verdi

Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, yazılı açıklama yaparak Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırısını kınadı. Töre açıklamasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir