Çarşamba , Nisan 21 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Tatar:Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Gençlere Emanet Edilecek

Başbakan Tatar:Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Gençlere Emanet Edilecek

Başbakan Ersin Tatar, gençlerle birlikte dün akşam saat 21.00’de Başbakanlık önünde İstiklal Marşı’nı okuyarak 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

İstiklala Marşı okunmasından önce çok kısa bir konuşma yapan Başbakan Ersin Tatar, bu yıl 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı Başbakanlık’ta ve halkın da evlerinin balkonlarda İstiklal Marşı’nı söyleyerek kutladığını belirtti.

19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramının bu yıl Koronavirüs nedeni ile bu şekilde kutlanabildiğin kaydeden Tatar, konuşmasında gençlere verilen önemi vurguladı ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin gençlere emanet edileceğini kaydetti.

Tatar, Koronavirüs nedeni ile yapılan çalışmalara herkesle birlikte gençlerin de destek vermesi ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin büyük bir başarı yakaladığına dikkat çekti.

Tatar, “ Bu başarının şu anda daha da iyi çalışmalarla ülkenin yönetimine yansıması ve ekonomik toparlanma ile çok daha iyi bir gelecek için hep birlikte çalışmamız gerektiğini bir kez daha vurgulamak istiyorum.  Gençlerimizin çalışması Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne sahip çıkması ve çok daha güzel günlere hep birlikte ulaşacağımızın  düşüncesi ile bu bayramı bu şekilde kutluyoruz” dedi.

 

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir