Salı , Ekim 26 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Bakanlar Kurulu, Pilelilerin Kuzeye Geçişiyle İlgili Karar Aldı

Bakanlar Kurulu, Pilelilerin Kuzeye Geçişiyle İlgili Karar Aldı

Bakanlar Kurulu, dün Başbakan Ersin Tatar başkanlığında yaklaşık beş saat süren toplantıda, Pile’de yaşayan Kıbrıslı Türklerin 1 Haziran’dan itibaren Sağlık Bakanlığı’nın belirleyeceği koşullara uyulması kaydıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne geçişlerinin kolaylaştırılmasına karar verdi.

 

Bakanlar Kurulu toplantı sonrası yapılan yazılı açıklamaya göre,  koronavirüs tedbirleri çerçevesinde alınan kararlar doğrultusunda Pile’de yaşayan vatandaşların da genel kurallara dahil edilmesine ilişkin  451-2020 sayı ve 18.3.2020 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile getirilen uygulamanın sona erdirileceği duyuruldu.

 

Karara göre, Pile’de yaşayan yurttaşların Kuzey’e geçişlerine ilişkin koşulların belirlenmesi hususunda Sağlık Bakanlığı yetkili kılındı ve 1 Haziran’dan itibaren Sağlık Bakanlığı’nın belirleyeceği koşullara uyulması kaydıyla, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne geçişlerinin kolaylaştırılması kararı alındı.

 

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne geçebilen Pile’deki vatandaşlar, KKTC’ye gelmeleri halinde iki hafta karantina uygulamasına tabi tutulacakları için bir süredir sorun yaşanıyordu.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Piyade Er Allahverdi Kılıç, Şehit Edilişinin 25. Yıl Dönümünde Düzenlenen Törenle Anıldı

  Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nda askerlik hizmetini yaparken, görevi başında Rum askerlerinin menfur bir saldırısı sonucu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir