Pazar , Şubat 28 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Tatar Brıtısh Residents Socıety Heyetini Kabul Etti

Başbakan Tatar Brıtısh Residents Socıety Heyetini Kabul Etti

Başbakan Ersin Tatar, KKTC’ye yerleşip burada yaşam süren İngilizlerin örgütlü olduğu British Residents Society Başkan ve Başkan yardımcısını kabulünde yaptığı konuşmada,  “Nerdeyse Bin’e yakın vatandaşımızın ve burada yaşam süren başta İngiliz olmak üzere yabancı uyrukluların yurtdışında mahsur kaldığını ve geri dönüş yapamadığının bilincindeyiz. Daimi ikametgahları KKTC olan tüm bu insanları ülkeye geri getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Koronavirus pandemisi nedeniyle İngiltere’de kalan ve KKTC’de yaşam sürmeyi tercih etmiş bu insanların sorunlarını çözmeye yardımcı olmak istediklerini ifade eden Tatar, bu kişilerin geri dönmeleri durumunda alınan tedbirler çerçevesinde 14 günlük karantinada kalacaklarının bilincinde olduklarını söyledi.

Tarat, Korona mücadelesinden sonra Kuzey Kıbrıs’ı ‘Korona Temiz Ülke’ olarak tanıtacaklarını belirterek, tüm bunlardan sonra dünyaya KKTC’nin çok iyi bir sağlık sistemine sahip olduğunun mesajının verileceğini kaydetti.

“British Residents Society” Başkanı Peter Wilkins da konuşmasında,

“Şu an Birleşik Krallık’ta olan birçok insanımız KKTC’ye geri dönmeyi arzuluyor. Burası güven ve huzur içinde yaşayabileceğimiz en güzel ülkelerden birisidir” dedi.

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Maraş’a Ziyaretler Yeniden Başlayacak

Açıldığı günden beri başta Gazimağusa’nın, ardından ülkenin çehresini değiştiren Maraş yeniden kapılarını ziyarete açıyor. Pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir