Pazar , Nisan 18 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / TMT Mücahitler Derneği Eyüpoğlu İçin Taziye Mesajı Yayımladı

TMT Mücahitler Derneği Eyüpoğlu İçin Taziye Mesajı Yayımladı

Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği Genel Sekreter Çetin Serez, TMT’nin kurulmasında görev alan Ali Eyüpoğlu’nun vefatı nedeniyle  mesaj yayımladı.

Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği Genel Sekreter Çetin Serez mesajında, dün vefat eden Eyüpoğlu’nun  milli mücadele döneminde  toplumsal direnişte ve milli mücadelede aktif görev aldığını dile getirdi.

Serez, Eyüpoğlu’nun iş yaşantısının yanında mücadele yıllarında TMT’nin kurulmasında bilfiil görev aldığını, telsiz ve iletişim hatlarının kurulması ve geliştirilmesinde, radyo/telsiz teknik bilgisini kullanarak milli mücadeleye destek verdiğini belirtti.

Serez sözlerini şöyle tamamladı:“3 çocuk babası Ali Eyupoğlu, kurmuş olduğu işini çocuklarına ve torunlarına gururlu ve onurlu bir şekilde devrederek hakkın rahmetine kavuşmuştur. Sevgili gençler mücadelemizin bu isimsiz kahramanlarını örnek alın ve size emanet edilen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne ve O’nu tanıyan ve kollayan Anavatanımız Türkiye’ye dört elle sarılın ki Kıbrıs Girit olmasın. Size güveniyoruz.”

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir