Pazar , Şubat 28 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Güney’deki Camiye Bizans Bayrağı Asılmasına Başbakan’dan Tepki…

Güney’deki Camiye Bizans Bayrağı Asılmasına Başbakan’dan Tepki…

Başbakan Tatar, yaptığı açıklamada, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nde Tuzla köyü camisine Bizans bayrağı asılmasını kınayarak, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ni artan İslam karşıtlığını durdurmaya çağırdı.

Tatar, “Bu çağda, hala ırkçı, faşizan eylemlere başvurulması, başvuranlara göz yumulması asla kabul edilemez” dedi.

Başbakan Tatar açıklamasında şunları kaydetti:

“Güney Kıbrıs’ta son bir haftada ikinci kez camilere yönelik tahrikler yapılması olağan karşılanamaz, geçiştirilemez. Limasol’da bulunan Köprülü Camisi’nin avlusuna molotof kokteyli atılıp duvarlarına İslam ve göçmen karşıtı yazıların yazılmasının ardından bu kez de Larnaka’da bulunan Tuzla Camisi’nin duvarına Bizans bayrağı asılmasını şiddetle kınıyor, Rum Yönetimi’ni derhal İslam karşıtlığını durduracak tavrı ortaya koymaya çağırıyorum. Bunun için yapılması gereken ise derhal suçluları yakalamak için  gereken önlemleri almaktır. Bu çağda, hala ırkçı, faşizan  eylemlere başvurulması , başvuranlara göz yumulması asla kabul edemeyeceğimiz bir durumdur. Dolayısıyla Rum Yönetimi’ni aklı selime ve uyarılarımızı dikkate almaya davet ediyoruz.”

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Maraş’a Ziyaretler Yeniden Başlayacak

Açıldığı günden beri başta Gazimağusa’nın, ardından ülkenin çehresini değiştiren Maraş yeniden kapılarını ziyarete açıyor. Pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir