Pazar , Nisan 18 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Taçoy: “Sağlıktaki Başarıyı Ekonomide De Taçlandırmalıyız”

Taçoy: “Sağlıktaki Başarıyı Ekonomide De Taçlandırmalıyız”

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Kıbrıs Türk Ticaret Odası tarafından hazırlanan “12. Rekabet Edebilirlik Raporu”nun açıklandığı toplantıda yaptığı konuşmada, pandemi sürecinde sağlık alanında elde edilen başarının ekonomi alanında da taçlandırılması gerektiğini belirterek, “Herkes bir bedel ödedi, ödüyor. Bize düşen bunu en aza indirerek önce gerilemeyi durdurmak sonra da kayıpları giderecek şekilde iş insanlarının önünü açmak” dedi.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nın yıllardır aynı sabır kararlılık ve kalite ile hükümetin uygulamalarına rehber niteliğinde bu çalışmaya imza koyduğunu dile getiren Taçoy, sürdürülebilir bir ekonomi için her zamankinden fazla gelişim ve değişim kararlılığına ihtiyaç olduğunu söyledi.

“Hükümet olarak teşhisi yapılmış sorunların çözümlerini de bulmamız gerektiğini biliyoruz diyen” Taçoy, bu raporun yıllardır sorunları ortaya koyup çözüm önerileri sunduğunu dile getirdi.

“Bizler hükümet olarak yaşadığımız pandemi sürecini de göz önünde bulundurarak geleceği doğru ekonomik temeller üzerine kurmakta kararlıyız” diyen Taçoy, önceki dönemlerde e-devlet ve dijitalleşme altyapısı için ortaya koyduğu çabalara işaret etti.

Bakan Taçoy, bugün hâlâ ihtiyaçların aynı olduğunun görülebileceğini dile getirdi.

Sektör sektör tüm sorunların farkında olduklarını dile getiren Taçoy, Türkiye ile imzalanan anlaşma sayesinde hükümet olarak reel sektörün gelişmesine katkı sağlayacak adımları atabileceklerini anlattı.

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir