Salı , Kasım 24 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Tatar: “Kıbrıs Türkü’nün Geleceği Aydınlıktır”

Tatar: “Kıbrıs Türkü’nün Geleceği Aydınlıktır”

Başbakan Ersin Tatar, Kıbrıs konusu ile ekonomi yönetiminde önemli hatalar yapılmaz ve birlik beraberlik içinde hareket edilirse Kıbrıs Türkü’nün geleceğinin aydınlık olduğunu vurguladı.

Başbakan Tatar, katıldığı bir etkinlikte yaptığı konuşmada, gerek ekonomik alanda gerekse Kıbrıs konusunda çok kritik bir süreçten geçilmekte olduğuna işaret etti.

Tatar, “Kovid-19 olmasaydı yeni bir atılım sürecine girmek için bu yıldan başlayarak önemli adımlar atmış olacaktık. Tüm dünyayı saran bu pandemi süreci elbette bizi de olumsuz yönde etkilemiştir. Kıbrıs Türkü’nün bir ekonomik atılım içine girmesi için gerekenler mutlaka yapılacaktır. Anavatan Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’la benim imza koyduğumuz İktisadi ve Mali İşbirliği anlaşmasının temel hedefi Kovid-19’un yaralarını sarmak ve ekonomik atılımı başlatmaktır. Ben inanıyorum ki, Kıbrıs konusu ile ekonomi yönetiminde önemli hatalar yapılmaz ve birlik beraberlik içinde hareket edilirse Kıbrıs Türkü’nün geleceğinin aydınlıktır” ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

TC Büyükelçisi Başçeri Maraş’ı Ziyaret Etti

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’in daveti üzerine dün Maraş’ı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir