Pazartesi , Ekim 26 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Turizm ve Çevre Bakanı Üstel’den Esnafa Destek Sözü

Turizm ve Çevre Bakanı Üstel’den Esnafa Destek Sözü

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, 15 Haziran’da açıklanacak “Toplumsal Dayanışma İkinci Paketi”nde esnafın da desteklendiğini  belirtti.

Turizm ve Çevre Bakanı Üstel, bugün Girne çarşı esnafını kabul etti, sorunlarını dinledi ve destek sözü verdi.

Bakan Üstel kabulde yaptığı konuşmada, Esnafı rahatlatacak önlemler için çalışmaların devam ettiğini, bankaların esnafa düşük faizli kredi verebilmesine yönelik hazırlıklar yapıldığını bildirdi.

Düşük faizli, taksit ödemeli ve uzun vadeli krediler verilebilmesi için yapılan çalışmaların son aşamaya geldiğini dile getiren Ünal Üstel, bu çalışmaların da 15 Haziran’da açıklanacak pakette yer alacağını vurguladı.

Turizm ve Çevre Bakanlığı kontrol ve yetkisinde olan işyerlerinde nisan ve mayıs aylarına yönelik kiraların ertelenmesi yönünde karar aldıklarını hatırlatan Üstel, bu ertelemeye haziran ayını da katabilmek için girişimlerde bulunduklarını söyledi.

Darboğazın birlik ve beraberlik içerisinde atlatılabileceğini belirten Üstel, “Hedefimiz, içinde bulunduğumuz bu zor süreçte, almış olduğumuz bu kararların, turizm sektörüne bir nefes olabilmesidir” dedi.

Üstel, “Bu zor dönemi paydaşlarımızla birlikte atlatacağız. KKTC turizminin, küresel salgın sonrasında en kısa süre içerisinde canlılığına yeniden kavuşacağına inanıyorum” diye konuştu.

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

CUMHURBAŞKANI TATAR’IN, GÖREVE BAŞLAMASININ ARDINDAN İLK RÖPORTAJI…

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Doğu Akdeniz’in önemli bir yer haline geldiğini, Kıbrıs’ın eski Kıbrıs olmadığını, şartların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir