Salı , Ocak 18 2022
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Taçoy: “İyi Bir Paket Hazırladık”

Taçoy: “İyi Bir Paket Hazırladık”

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz ile yönetim kurulu üyelerini kabulünde yaptığı konuşmada,  koronavirüs salgını döneminde ekonominin ve sektörlerin yaşadığı zorlukların giderilmesi amacıyla bugünlerde açıklanacak ikinci ekonomik paketin, dünya ülkelerinin piyasalarına enjekte edebilecekleri en üst seviyedeki müdahaleden de daha iyisini yapabilecek bir içerikte olacağını söyledi.

Taçoy, ülkede güvenin artmasına ihtiyaç olduğunu bunun sağlıkta alınan tedbirlerle bir yerlere taşındığını şimdi artık ekonomiyi de dahil ederek ilerlemek gerektiğini vurguladı.

Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz de onuşmasında, Covid 19 salgını süresince salgına yönelik alınan tedbirlerin yanı sıra ekonomik olarak da zincirleme bir daralma yaşandığını dile getirerek, 4 Mayıs sonrasında işbaşı yapmalarının ardından tüm sektörlerde ciddi bir durgunluk olduğunun da gözlenebileceğini kaydetti.

Hükümetin 2. ekonomik paket üzerinde çalıştığının bilindiğini kendilerinin de bu konudaki görüşlerini aktarmak için geldiklerini belirten Deniz, Bakan Taçoy’a daveti için teşekkür etti.

Bu destek paketinde salgının ekonomi üzerinde yarattığı tahribatları, nakit akışındaki aksaklıkları ve en önemlisi istihdamın korunmasını sağlamak için alınacak kararların hayati önem arz ettiğinin altını çizen Deniz, “Bugün 2. ekonomik pakette olması gerekenlerle ilgili görüşlerimizi paylaşacağız” dedi.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kapalı Maraş’ın Ziyaret Saatlerinde Düzenleme Yapıldı

  Kapalı Maraş’ın 08 Ekim 2020 tarihinde yaya ziyaretine açılan bölümündeki uygulanan  08.00 – 20.00 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir