Pazartesi , Ekim 18 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Atakan: “THY Uçuşlarındaki Netleşme, 1 Temmuz’da Başlayacak Uygulamanın Kesinleşmesiyle Mümkün Olabilecek”

Atakan: “THY Uçuşlarındaki Netleşme, 1 Temmuz’da Başlayacak Uygulamanın Kesinleşmesiyle Mümkün Olabilecek”

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, THY uçuşlarındaki netleşmenin, 1 Temmuz’da başlayacak uygulamanın kesinleşmesiyle mümkün olabileceğini söyledi.

 

Bakan Atakan, katıldığı bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada,  temmuz ayına kadar haftada 3’ü  bulan sefer sayısı olduğunu, temmuz başı itibariyle bu sayının 7-8’e, ilerleyen süreçte de 14-15’e çıkarılmasının hedeflendiğini  kaydetti.

 

Atakan şöyle konuştu:

“Koronavirüs sebebiyle gerek havalimanı operasyonlarında gerekse uçak içinde yeni kurallar hayatımıza girdi. Artık kabin bagajı alınamıyor, maske-eldiven zorunluluğu geldi, ikramı kısıtlama veya kaldırma söz konusu. Diğer yandan check-in için 3 saat önce havalimanında olma zorunluluğu geldi. Uçağa biniş saati kalkıştan çok önceye çekildi. Havayollarının operasyonel maliyetlerinin üstüne gelen ek maliyetler var. Hijyen kuralları ön planda. Tüm bunlar dünyada uçak maliyetlerinin dolayısıyla bilet fiyatlarının artmasına neden olacak.”

 

Atakan, pandemi sürecinde mecburen durdurulan projeler için yeniden düğmeye basıldığını da belirtti ve yapılaşmanın da etkisiyle, yoğun yağış olduğunda sel ve taşkınların yaşandığı Alsancak-Lapta hattında, suyun denize ulaşımını kolaylaştıran menfes çalışmasının yapıldığını belirtti. Bakan Atakan, ciddi bir aksilik olmazsa pazartesi itibariyle yol yapım çalışmasına başlamayı planladıklarını anlattı.

 

Diğer projelerle ilgili bilgi de veren Atakan, “Türkiye kaynaklı projelerimizin üçü son imzalanan ekonomik pakette de yer alıyor; Kuzey Lefkoşa çevre yolu, İskele-Çayırova yolu ve Girne dağ yolu. Bu yollarda çalışacak işçilerin karantinaya gelip sonrasında çalışmaların başlaması için de adım atıldı. Başbakan ve Başbakan Yardımcısı’nın da daha önce açıkladığı gibi bir iç borçlanma hamlesi yapılacak. Altyapı yatırımları çerçevesinde 22 proje için bloke talebimiz oldu. Ada genelinde Dipkarpaz-Manastır yolu gibi sıklıkla sorulan 22 sıkıntılı bölgede için ihale yapılacak” diye konuştu.

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Piyade Er Allahverdi Kılıç, Şehit Edilişinin 25. Yıl Dönümünde Düzenlenen Törenle Anıldı

  Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nda askerlik hizmetini yaparken, görevi başında Rum askerlerinin menfur bir saldırısı sonucu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir