Perşembe , Ekim 29 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Tatar: “Halen Sıkıntılar Var Ama Başarılı Bir Süreç Geçirildi”

Başbakan Tatar: “Halen Sıkıntılar Var Ama Başarılı Bir Süreç Geçirildi”

Başbakan Ersin Tatar, Ekonomik örgüt temsilcileri ve bürokratlardan oluşturulan Ekonomik Kurul’un dün ilk toplantısına katıldı.

Başbakan Tatar, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, koronovirüs pandemisi sürecinde çok zor günler geçirdiklerini ancak alınan ekonomik kararlar ve yapılan düzenlemelerle, KKTC ekonomisinin daha güvenli bir ortama çekildiğini belirtti.

Tatar, bu süreçte toplumsal dayanışma birinci paketinin ardından ikinci  paketi açıkladıklarını, Türkiye Cumhuriyeti ile imzalamış oldukları İktisadi ve Mali İşbirliği anlaşmasının sağladığı kaynak ve ekonomiye yaptıkları açılımlarla ekonominin eski boyutlara ulaşması için olağanüstü gayret gösterildiğini kaydetti.

Oluşturulan Ekonomik Kurul ile ekonomiyi daha sürdürülebilir bir noktaya taşımak istediklerini belirten Tatar, Ekonomik Kurul’un vereceği kararlarla KKTC’nin sürdürülebilir yapısının en iyi şekilde devam edebileceğine inandığını vurguladı.

Tatar, sürekli olarak toplanıp süreçleri değerlendirmek, ekonomiye yön vermek ve ona göre toplumsal dayanışma, paylaşma ve sosyal adaletin yerini bulabilmesi için imkanları en iyi şekilde değerlendirmek, kıt kaynakları en iyi şekilde kullanmak ve dolayısıyla halkın da güvendiği bir paylaşım içerisinde bütün bunları sürdürebilmek için böyle bir kurulun oluşturulduğuna dikkati çeken Tatar, “Bu kuruldan iyi fikirlerin görüşlerin ve dolayısıyla KKTC’nin sürdürülebilir yapısının en iyi şekilde devam edebilmesi için bu çalışmaları sürdüreceğine inandığımı belirtmek istiyorum” dedi.

Başbakan Tatar, süreçte gösterilen başarı ve onun yarattığı algı ile KKTC’de yatırımların eski noktalara ulaşması için çalışmaların süreceğine de işaret ederek, KKTC ekonomisine güven duyarak yatırım yapan yatırımcılar ile Ekonomik Kurul’a katkı koyan bürokratlar ve iş dünyasının temsilcililerine teşekkür etti.

 

 

KAYNAK:BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Pençe-Kaplan Operasyonunda Çok Sayıda Silah Ve Mühimmat Ele Geçirildi

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kaplan Operasyonu kapsamında, mağara ve sığınaklarda yapılan aramalarda çok sayıda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir