Pazartesi , Ekim 18 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Çavuşoğlu, “Tüm Öğrencilerimizin Hayallerine Kavuşmalarını Umut Ediyorum”

Çavuşoğlu, “Tüm Öğrencilerimizin Hayallerine Kavuşmalarını Umut Ediyorum”

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, 27-28 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek öğrenciler için bir mesaj yayımladı.

Yayımladığı mesajda öğrencilerin uzun bir eğitim sürecinin ardından yükseköğrenim aşamasına geçmek ve hayallerindeki mesleğe ulaşabilmek için önemli bir sınava gireceklerini belirten Çavuşoğlu, “Tüm öğrencilerimizin hayallerine kavuşmalarını umut ediyorum” dedi.

Öğrencilere stres ve heyecandan uzak, başarılı bir sınav geçirmelerini temenni eden Çavuşoğlu, adayların girecekleri sınavda, edindikleri bilgi ve birikimleri en üst düzeyde yansıtacaklarına inanç belirterek, “Gençlerimizin büyük bir azim ve çabayla hazırlandıkları sınavda, bilgi ve birikimlerini en üst düzeyde yansıtarak, çalışmalarının karşılığını alacaklarına ve başarılı olacaklarına inancım tamdır. Bu düşüncelerle geleceğimizin teminatı olan siz kıymetli öğrencilerimize gireceğiniz sınavda başarılar dilerim” ifadeleri kullandı.

Çavuşoğlu mesajında ayrıca 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi’ne ülkemizden bin 819, 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri’ne bin 473 ve 3. Oturum olan Yabancı Dil Testi’ne 144 öğrencimizin katılacağının bilgisini verdi.

 

 

KAYNAK: MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANLIĞI SOSYAL MEDYA HESABI

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Piyade Er Allahverdi Kılıç, Şehit Edilişinin 25. Yıl Dönümünde Düzenlenen Törenle Anıldı

  Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nda askerlik hizmetini yaparken, görevi başında Rum askerlerinin menfur bir saldırısı sonucu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir