Pazartesi , Mart 1 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Pençe-Kaplan’da Şu Ana Kadar 41 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Pençe-Kaplan’da Şu Ana Kadar 41 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pençe-Kaplan Harekatı’nda şu ana kadar 41 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

TC Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar başkanlığında, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile Bakan Yardımcılarının da katılımıyla haftalık video konferans toplantısı yapıldı.

Ordu Komutanları, Muharip Hava Kuvveti Komutanı ve Donanma Komutanı’nın yanı sıra Afganistan’daki Türk Görev Kuvveti Komutanı, NATO Karargahı’ndaki Türk Askeri Temsil Heyeti Başkanı ve Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı’nın da katıldığı toplantıda Akar, gelişmeler ve sahadaki son duruma ilişkin bilgi aldı, talimatlar verdi.

Terörle mücadele faaliyetlerinin artan azim ve kararlılıkla en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edeceğini vurgulayan Akar, “15 Haziran’da Pençe-Kartal Harekatı ile teröristlerin Irak’ın kuzeyindeki inleri, toplam 81 hedef, çok başarılı, isabetli şekilde Hava Kuvvetlerimiz tarafından imha edildi” diye konuştu.

 

KAYNAK: TRTHABER

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Maraş’a Ziyaretler Yeniden Başlayacak

Açıldığı günden beri başta Gazimağusa’nın, ardından ülkenin çehresini değiştiren Maraş yeniden kapılarını ziyarete açıyor. Pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir