Pazar , Nisan 18 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Bayındırlık Ve Ulaştırma Bakanlığı: “Tüm Yolcular Sağlık Kontrolünden Geçirilerek Gemilere Kabul Ediliyor”

Bayındırlık Ve Ulaştırma Bakanlığı: “Tüm Yolcular Sağlık Kontrolünden Geçirilerek Gemilere Kabul Ediliyor”

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, gemi yolculuklarıyla ilgili açıklama yaparak, pandemi dönemi süresince tüm seferler öncesinde yolcuların gerekli sağlık kontrollerinden geçirilerek, gemilere kabul edildiğini ve gemi hijyeninin de üst seviyede tutulduğunu bildirdi.

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, 1 Temmuz’dan itibaren ülkeye gelecek tüm yolculardan PCR negatif test sonucu ibrazının zorunlu olacağı hatırlatılarak, “Denizcilik işletmelerimiz bu ibrazları ve gerekli sağlık kontrollerini, halihazırda yerine getirdikleri gibi, 1 Temmuz itibarıyla da azami hassasiyet ile gerçekleştireceklerdir” denildi.

Dün Mersin’den Girne Turizm Limanı’na gelen gemi yolcularına ülkede yapılan sağlık kontrollerinde yüksek ateşi çıkan bir yolcuya Sağlık Bakanlığı tarafından PCR testi yapıldığı ve test sonucunun negatif çıktığı da hatırlatıldı.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir