Cuma , Ağustos 7 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Şehit Cengiz Topel Atış Alanında Uçaksavar Atışları Yapılacak

Şehit Cengiz Topel Atış Alanında Uçaksavar Atışları Yapılacak

Şehit Yüzbaşı Cengiz Topel atış alanında, kara hedeflerine uçaksavar atışları yapılacak.

Lefke Kaymakamlığı’ndan verilen bilgiye göre, atışlar bugün,6,7,8,9,10 ve 11 Temmuz tarihlerinde 07:00 – 17:00 saatleri arasında yer alacak.

Atış süresince bu bölgeye can ve mal güvenliği açısından girilmesi yasak olduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bölge atıştan sonra Askeri Birlik tarafından temizlenecektir. Atışa müteakip bölgede muhtemelen kör giden mermilerin arama ve imha işlemi devam edeceğinden dolayı 39’uncu Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı 14’üncü Mekanize Piyade Alay Komutanlığınca serbest giriş duyurusu yapılancaya kadar bölgeye girilmemesi gerekmektedir.

Buna rağmen patlamamış mermilerin bulunması ve görülmesi durumunda imha edilebilmeleri için görüldüğü veya bulunduğu yerin en yakın Polis Karakoluna bildirilmesi önemle rica olunur.”

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Töre: “Erenköy’de Destan Yazan Mücahitler ve Türk Jetlerinin Kıbrıs Türk Halkının Direnişine ve Varoluşuna Can Katmıştır”

Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Şanlı Erenköy Direnişinin yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, Erenköy’de destan yazan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir