Cuma , Mayıs 7 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Trafik Müdürlüğü’nden Müfettiş Demirel; “Trafik Polisi, Yollardaki Güvenliği Artırmak İçin Her Zaman Olduğu Gibi Görevinin Başında”

Trafik Müdürlüğü’nden Müfettiş Demirel; “Trafik Polisi, Yollardaki Güvenliği Artırmak İçin Her Zaman Olduğu Gibi Görevinin Başında”

Polis Genel Müdürlüğü Trafik Müdürlüğü’nden Müfettiş Cevdet Demirel, Polis Haftası çerçevesinde Radyo Güven’de Taner Gönül’ün sunduğu “Emniyet Şeridi” programında, Polis Örgütünün kuruluşunun 56’ncı yıl dönümünü de kutlayarak, Trafik Polisinin yollardaki güvenliği artırmak için her zaman olduğu gibi görevinin başında olduğunu kaydetti.

Müfettiş Cevdet Demirel, ülkedeki trafik yapısının ciddi derecede arttığına işaret ederek, doğru kullanıldığı zaman trafik kurallarının, insan hayatını kolaylaştırdığını ancak, alt yapının güvenlik tedbirleriyle ilerlemesi gerekirken yolların durumunun da güvenlik anlamında yeterli olmadığını belirtti.

Trafikte çok fazla aracın yollarda seyrettiğini, ülkede 340 bin kayıtlı araç oranı dışında yurt dışından gelenler ile birlikte 365 binin üzerinde aracın trafikte olduğunu ifade eden Demirel, ülkede güvenlik anlamında yeterli bir yol ağının bulunmadığını söyledi.

Demirel, Trafik Polisinin yollardaki güvenliği artırmak için her zaman olduğu gibi görevinin başında olduğunu, ancak 1 yıl içerisinde trafikte çok fazla aracın seyretmesi ve yeterli yol güvenlik ağının olmaması nedeniyle 4 bine yakın trafik kazasının meydana geldiğine de dikkat çekti.

Yollardaki altyapının ülkedeki araç sayısına göre yeterli olmadığını ifade eden Demirel,  teknolojinin gelişmesiyle de gelişmiş araçların olması ve daha fazla sürat yapılmasına imkan veren araçların yollarda olduğunu belirtti. Demirel, kullanılan araç ne kadar güvenlikli olursa olsun, alt yapı anlamında ülke genelinde hiçbir yolda vatandaşların 100 kilometre hız limitini aşma hakkının olmadığını vurguladı.

“Toplum olarak zaman yönetiminden yoksun bireyler olduğumuzdan, trafikte acele bir şekilde bir yerlere gitmeye çalışıyoruz” diyen Demirel, trafikte doğru zaman yönetiminin yapılması ve varılacak yer için yola daha erken çıkılması tavsiyesinde bulundu.

Trafikte önce doğru zamanlamanın yapılması sonrasında trafik denetimlerin yapılması gerektiğini ifade eden Demirel, yolda hız yapıldığında da gidilecek olan yere çok erken varılmadığını, trafik kurallarına uyularak gidilecek yere 3- 5 dakika farkla varıldığını kaydetti.

Trafik kazalarında aşırı süratin başlıca nedenler arasında olduğunun altını çizen Demirel, trafikte kurallara uyulmasını istedi. Trafikte kurallara uyulmadığı sürece trafik kazalarının ve can kayıplarının yaşanmaya devam edeceğine dikkat çekti.

Demirel şunları kaydetti: “Polis Genel Müdürlüğü Trafik Müdürlüğü olarak trafik denetimlerini artıracaklarını ve Ana Yol Devriyeleri, park ve telefon kullanımı denetimini de dahil ederek trafikteki güvenliği sağlamaya devam edeceğiz. Toplumdan beklentimiz de trafik kurallarına uymaları. Bu kurallara cezadan kurtulmak için değil, kendi can güvelikleri için olduğunu lütfen benimsesinler.”

 

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Gemilerimizde de Coşku ile Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Türk Deniz Kuvvetlerine bağlı 23 gemi ile 23 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir